Letní tábor Střelnice

Letní tábor Střelnice není žádný bojový tábor nebo tak něco. Jedná se o úžasné tábořišťátko, které se nachází v údolí uprostřed lesů nedaleko obce Rapšach u rakouských hranic.

Letní tábor Střelnice je bývalá vojenská střelnice, jako součást bývalé PS roty Tokániště, která je vzdálená cca 3 km. Před rokem 1989 se do těchto míst nikdo jen tak nedostal a proto je tu poměrně zachovalá a nádherná příroda.

Samotné tábořišťátko je na břehu řeky Dračice, která protéká překrásným údolím od rakouských hranic a vlévá se do řeky Lužnice u Suchdola nad Lužnicí. Tak se dá místopisně popsat naše poloha prvních 14 dní o prázdninách.

Jak to na Střelnici vypadá?

Jednoduše řečeno je to tu super. V hlubokém údolí uprostřed lesů jsme zcela odřízlí od okolního rušného světa. Součástí tábořiště je bývalá střelecká věž, ve které se nachází marodka, klubovna a kuchyně v níž vládne nejlepší kuchař na světě Karel. A že je nejlepší, o tom svědčí například flambované palačinky, borůvkové koláče nebo pořádání grilovacího rautu se třemi druhy masa. V této jediné budově se lze v pohodě usušit nebo zde dokonce může přespat celý tábor v krajní nepřízni počasí.

Všichni táborníci včetně vedoucích jsou ubytování ve stanech s podsadou. Tyto stany vydrží opravdu hodně, proto nás nemůže vyvést z míry ani nepřízeň počasí. Součástí tábořiště je zastřešená jídelna, ve které nejenom jíme z ešusů, ale pracujeme s hlínou, socháme, batikujeme popřípadě hrajeme elektriku nebo mafiány.

Kytary
Řezání
Širák

Co lze vidět v okolí?

Všichni co s námi jedou na LT Střelnice si musí vzít svá kola. V okolí je rozsáhlá síť cyklostezek a proto vyrážíme na výlety do okolí. Již několikrát jsme navštívili hrad v Nových Hradech, občas zajedeme do Třeboně nebo na vodní topogán do Chlumu u Třeboně. Na kolech se také jezdíme koupat do místních pískoven, u kterých to vypadá jako u moře. Pravidelně navštěvujeme hrnčířskou dílnu v Klikově a jezdíme nakupovat do místního obchodu v obci Rapšach. Na kolech se přemisťujeme do vzdálenějších míst, ale pěšky se toho dá také dost vidět. Místní samoty mají názvy krajů celého světa, například Bosna, Hercegovina, Malý a Velký Londýn, ale také Ve třech prdelích :))). Je to podle toho, odkud se vraceli krajánci ze světa kde pracovali. Při založení samoty ji pojmenovali podle místa odkud přišli. Podél řeky, proti UDUORP ITORP lze dojít až na rakouskou hranici, k oboře daňků nebo lze navštívit tajemná místa zbořených vesnic jako Kunšach, kde je údajně ukryt ve studni poklad.

Pískovny
Dračice
Nové Hrady

Co tu všechno děláme?

Děláme toho spoustu. V první řadě se snažíme dodržovat základní pravidla chování při pobytu v přírodě. Protože se LT Střelnice nachází přímo na hranicích chráněné krajinné oblasti musíme přizpůsobit i naší činnost. Ale nikterak nás to neomezuje. Naše činnost s táborníky je zaměřena právě na pobyt v přírodě. Každý rok hrajeme jinou celotáborovou hru a její jednotlivé úkoly vedou jednak k maximální zábavě a pobavení, ale i k ponaučení. Hlavní cenou je originální nůž (každý rok jiný), který vytvoří a věnuje Franta.

Své tábořiště si vždy vylepšíme různými závorami, rozcestníky, totemy, stavíme táborové ohně. Kromě ježdění na kole hrajeme fotbal, volejbal, přehazovanou, pořádáme táborové olympiády. Občas pozveme vzácné hosty, kteří nám převedou ukázky sokolnictví, základy létání nebo středověké tance. Večer, pokud zrovna nespíme pod širákem nebo nehrajeme nějakou noční hru, pro zábavu si zahrajeme na kytaru, zazpíváme si nebo dokonce zatancujeme jako na diskotéce. Je toho opravdu hodně co lze za 14 dní stihnout.

Řeka
Palačinky
Voda
Líbilo by se vám na letním táboře LT Střelnice? Vyšli jste minimálně třetí třídu a chtěli by jste strávit 14 dní v přírodě a zažít nějaké dobrodružství? Stačí vyplnit přihlášku a můžete se začít těšit. Přihláška