Halámecké moře

Cesta z Nových Hradů, klasicky s koupačkou na halámeckých pískovnách. Je to lepší jak u moře. Počasí nám přeje.

7.7. Čtvrtek

Ráno je hezky, i když mokro. Využil jsem toho, že vstávám dříve a šel jsem po hraniční stezce. Všude je spousta borůvek a lesních zvířátek. Docela mne mrzí, že nemohu jít dál a dál,,, V táboře jsme využili naše tradiční místo u potoka k ranní hygieně a po snídani jsme sbalili své věci. Jedeme do Terčina údolí, ale každý kmen (a já také) má trochu rozdílnou představu o správné cestě a tak se setkáváme hlavně díky vysílačkám. Jedeme k vodopádu, kde se jednek fotíme a jednak tam jsou připraveny úkoly, které je třeba splnit v Nových Hradech. Pak jedeme na náměstí, kde je rozchod a všichni vypátrali jméno řeky Stropnice a erb rodu Buquoy, ale poslední úkol - nashromáždit co nejvíce razítek - nejlépe zvládl kmen BUBU, který kdesi v koželužně padl na poklad v podobě truhly plné razítek, což ve spolupráci s paní, která byla ochotna jim je všechna obtisknout, vedlo k jejich vítězství.

Domů jedeme jako vždy přes Halámecké pískárny a cesta by proběhla bez význačných událostí, kdyby Vojta nesestřelil svého indiána Frantu a neprorazil si přitom kolo. Líná Noha mu v mžiku a bez zaváhání hned také jednu výraznou střelil, takže se konečně střílelo jako na Divokém Západě.
Na Halámkách si užíváme koupání, volejbalu a relaxujeme - jen byly protivné neustálé zvukové signály a velké náklaďáky, které vždy zvířily spoustu bílého prachu. Pak hrajeme další hru na paměť - zapamatovat si postupně všechny slogany, rozmístěné v borovičkách.

Pro ty, kdo by si chtěli osvěžit paměť, tady jsou:
1) V Londýně u lorda Donalda dávali lahodné bledule, hladoví blondýni lepili okolo loudavě cedule.
2) Servi miseri in silva nigra laborant. ( Otroci nešťastní v lese černém pracovali)
3) Apacuka fundemuka fundekáve káve cuka hup cuk funde muk funde káve káve cuk.
4) Za lasami za gorami za dolinami, pobili sie dwaj gorale ciupagami. Hej gorale, nie bijte sie, má goralka dwa warkocze podzielite sie.
5) Jak vzal si Drínu, Jaxi Draxi Cincidrínu, Jaxi Draxi Draxi-Kóny Cincidrínu Lapapóny.
6) Hemango rongo, kite wenua, hevaka aro, pajkinga , tanga taka toa.
7) Petr Fletr pletl svetr. Pletl Petr Fletr svetr? Svetr pletl Petr Fletr.
8) Lám az eněm, lám az eněm, šetet kék, mém šem vaďjók adbabamnok.dosit
9) Ten můj indián šel se čtyřmi syny : Huba-Buba, Buba-Guba, Guba-Kuba, Kuba-Kuba a Kuba-Láloš.
10) Šakal Šošon sušil šicí síť.

Ale příště bude všechno jinak!! Cestou na kole se Péťa rozhodla dodržet rodinnou tradici a usnula a spadla s kola, ale nic se jí nestalo.
Po návratu si vybalujeme a užíváme si tábora a jeho vymožeností mezi které mimo sportování patřila především večeře. Po ní jsme vyčkali do tmy a šli na naše obvyklé místo hrát prachárnu. Vrchol se sudem prachu jsme ale hlídali jen z jedné strany, takže se děti, ty potvory vychytralé, plížily mimo náš dosah za řetěz hlídek a pak už pohodlně až na vrchol. Ještě, že na to v té tmě nepřišli všichni! Ale nikdo se neztratil a nikdo ani neusnul v porostu a tak vše dopadlo dobře.