Chlum u Třeboně, kola a koupání

Ráno je nádherné a slunečné, i když celkem chladné a všechno je vlhké rosou.

4. 7. Pátek

Honzík Kelbl v noci kašlal, ale teplotu neměl a tak dostal jen sirup na kašel.Pomalu se všichni budí a  snídáme chleba a sýr a salám. Musíme vzbudit domácí, abychom si nabrali vodu. Kolem deváté vyrážíme do Chlumu u Třeboně. V obchodním domě všichni ukojili své nakupovací spády. Rozdělili jsme si svačinu  a jedeme dál na pískárny v Tušti. Ještě jsme se zastavili v Klikově a také si někteří z nás nakoupili různé dobroty.

Na zadní pískárně jsme skoro sami. Koupeme se, hrajeme, volejbal a fotbal a různé hry. Nejdříve na čísla, kdy se musí postupně nařetězit jeden člen oddílu po druhém a pokaždé musí celý balík oběhnout  příslušné číslo, které někdo drží. Skončili dosti vyčerpaní! Potom házení vajíčky na dálku vyhrá a různé hry. Nejdříve na čísla, kdy se musí postupně nařetězit jeden člen oddílu po druhém a pokaždé musí celý balík oběhnout  příslušné číslo, které někdo drží. Skončili všichni dosti vyčerpaní! Vyhráli La Famiglia před Uno Dutini a před Cosa Nostrou. Potom házení vajíčky na dálku vyhráii Uno Dutiny a to jak velcí Míša s Edkou, tak i malí, před Cosa Nostra a La Famiglia.Nejlepší byly Míša s Edkou, se vzdáleností 14 kroků.  Nakonec je přetahování lanem. Vyhráli samozřejmě vedoucí mimo soutěž, ale celkově vyhráli Uno Dutiny jak nad La Famiglia tak nad Cosa Nostra, a La Famiglia porazila Cosa Nostru. Za odměnu máme všichni nanuky.

Vracíme se domů na večeři. Je výtečná čočková ppolévka a holandský  řízek s bramborovou kaší. Kaše byla částečně obarvena na brčálově zeleno, takže vypadá opravdu nezdravě. Bart s Lálou se pustili  do souboje a opatlali si hlavy zelenou kaší, stejně jako o něco později Aneta s Janou. Po večeři přijel Staník Haruda na motorce. Fotografujeme se v mafiánském a společné fotky vyšly opravdu moc hezky. Po focení se vyhlašují výsledky včerejších Pašeráků . Vyhráli LaFamiglia  před Cosa Nostra a UnoDutini. Potom se otevřela banka a vyplácí.Ke druhé večeři máme  meloun a  buchtu.

Pak  je kasino - sázky na discipliny , jako  Kámen nůžky papír,ruleta, kostky, kolo štěstí a další hazardní hry. Táborníci  bohatnou a chudnou, až  nakonec nastává tma a jdeme všichni spát.