Den ve dvou

Ráno je krásné a slunečné, ale zažil to jen Honza Rokyta, který byl brutálně probuzen, aby šel s Felčarem pro pečivo.

5.7. Sobota

Rozcvičku Péťa začala sice dobře výběhem, ale spustil se sice drovný, ale vytrvalý déšť a tak jsme ji zrušili. K snídani jsou koblihy a kakao a táborníci projevují mručením svou spokojenost. Po snídani odjíždí Standa Haruda do práce a Milan jede vyvolat táborové fotky. Je nástup a v oddílech se losuje nebo jinak určují dvojice, které budou spolu svázány - nastává totiž den ve dvou! Vydržet celý den s někým na vzdálenost půl metru je docela dobrý protiponorkový trénink. Jdeme na borůvky, ale stále drobně prší. Sbírá se jeden kotlík na oddíl a jeden společný, ze kterého bude koláč.

Po návratu sedíme pod přístřeškem a hrajeme Milionáře - na vědomosti a  zatím  ostatní připravují noční výsadek . Potom se hraje vybíjená mezi Cosa Nostra a La Famiglia a II oddíl zvítězil. Milan přivezl fotky a opravdu se moc povedly. K obědu je svíčková a knedlíčková polévka. Hned po obědě jedeme s Uno Dutini, kterému Franta říká Uno Dutori, lézt na Tokániště na stěnu a tentokrát přelezli všichni nějakou cestu, jenom Edka přelezla všechny a některé nejen nahoru, ale i dolů. Zatím v tábořišti proběhl zápas ve vybíjené mezi La Famiglia a Cosa Nostra (někteří říkají raději  Nosa Kostra). Zvítězil II. Oddíl.  Ke svačině je rohlík a jogurt a  po ní se utkala La Famiglia v přehazované napřed s Cosa Nostrou a prohrála a potom s Uno Dutini a zvítězila. Přijela Madla a Tyranosauřík Eliška,

 K večeři jsou smaženky a je trochu problém s kuchyňskými kamny, protože nějak moc nepečou. Přijel pan Landkamer a již tradičně zasponzoroval tábor spoustou potravin a užitečných věcí. Jeho podpora našemu táboru je zcela mimořádná a těší nás více než asi dáváme najevo.

Po večeři se všichni oblékli do lesa vyrazili za Dračici na strhávanou. Vedoucí v očekávání prvních strhanců hrají na draka a potom po sobě čmárají červenou tělovkou. Vyhráli   před a . Jenže se ztratila Berenika a Šeřík kdesi v lese a musíme je jít hledat. Byli nalezeni až někde u Františkova a vráceni do tábora Po druhé večeři, kterou je broskev, protože všichni jsou ještě přecpaní smaženkami, se jde hrát prachárna na obvyklé místo. Celkem devíti táborníkům se podařilo dostat se až k červenému světlu - 1.Vojta Veselý, 2 Honza Dvořák,3. Ondra Winkler, a dále Maty Horníček a Maty.Haruda,Honza Dvořák, Pavel  Novák a Pavel Pudil, Šeřík a Bart.