Honička s policií

Výrazně se ochladilo, ale není zima. Ráno jsme měli v táboře gangsterskou honičku s policií.

9. 7. Středa

Pršel až do 5 ráno, sice už jen drobně, ale i tak je všechno mokré. Výrazně se ochladilo, ale není zima. Ráno jsme měli v táboře gangsterskou honičku s policií, protože muž v červené budně  prchal s mercedesem  po lesní cestě a byl dostižen těsně na hranici tábora. Ještěže jsem donesl těch devět přepravek s pečivem dříve, takže mne nezabilo auto v hustém lese. Ale pronásledování zločince policií přesně zapadá do rámce naší hry.A bylo to první probuzení bez budíčku, protože skoro všichni vyběhli před stany. Po rozcvičce v táboře jsou k snídani loupáky,plněné ořechy nebo makem. Po snídani hrajeme na tábořišti průjem a zácpu (každý dostal tři lístky se životy a musí přenášet penízky k hajzlbábě (Lála), která jim za ně dává razítka.  Honí je ale průjem a bere jim penízky a životy, Když ztratí poslední život, musí chytit zácpu, která jim jeden život dá.) V průjmu vyhrál Vojta Veselý  a druzí byli Maty Horníček a Honza Rokyta, třetí byla Berča Pilařová.

Pak je svačina a po ní hrajeme předváděcí běh - tj. běží se trať kolem tábora, na ní je 7 stanovišť, na každém se předvádí nějaký cvik a závodník je pak musí  bezchybně předvést v cíli.Zvítězil Vojta Čeloud před Petrem Vendišem, třetí byli  Honza Rokyta a Maty Horníček a pak Martin a Bart. Hrozně nás všechny potrápili komáři.  Před obědem hrajeme ještě navlékání oddílů na provaz za pravou nohavici a levý rukáv. Vyhrála La Famiglia před Uno Dutini a Cosa Nostrou.K obědu je nudličková polévka, kuře na paprice.

Potom jsme dostali svačinu do batůžků a každý oddíl jde sám hledat indicie podle mapy do lesa směrem k Tokáništi. . Přijela se podívat Lucka Měrtlová a tak jde s námi sledovat, jak si vedou. Došlo k lehkému slovnímu napadení od domorodce, který na děti běžel s klackem, protože šly po okraji louky.  Přijel Vláďa Prokýšek s příměstským táborem podívat se, jak vypadá tábor. Luštění podle indicií se podařilo  pouze Cosa Nostře díky Jiříkovi Vrzalovi. Ze slov Seno, mlýn, tyčinka ,šlehačka věž a  Ludva se mu podařilo poznat, že se jedná o Paříž. Potom jdeme za Dračici hrát tanky. Nikdo nedobyl štáb a vítězem se stala La Famiglia a na druhém místě skončily Cosa Nostra a Uno Dutini. Tyši prchal před kopřivami ozbrojenými kamarády,při běhu chtěl proskočit mezi skupinou dětí, ujely mu nohy a hodil strašlivá záda do velice bahnité louže, takže šel prát.. Petrušce zase Kája alias Wild Cate  rozdrtila brýle o obličej. Po večeři, ke které je chleba se šunkou hrajeme na schovávanou. Je docela zima, asi 17 stupňů a pořád je zamračeno. Hrajeme na hlídače, musí si zapamatovat a vyjmenovat na kontrole skupiny různých věcí - maximálně sedmi. Nesmí je ale vidět jeden ze tří hlídačů, jinak jdou do vězení. Ke druhé večeři je broskev a pak jdeme  hrát prachárnu. První tři byli v prachárně Gregor, Maty Horníček, Kája Vokálová, i když více táborníků bylo jen krůček od tohoto úspěchu. Anetka Veselá má v deset večer narozeniny. Hlídky držíme u ohně a všichni jdou brzy spát.