Návštěvy a rýžování

Další krásné teplé slunečné ráno. Po rozcvičce je k snídani chleba s máslem a medem a bílá káva.

7.7. Pondělí

Lála neví jak je to možné, ale všechno jeho čisté oblečení se nějak dostalo do mrazáku a tam zmrzlo na kost - asi nějací zlí mafiáni. Velcí, z tábora vypuzení táborníci, kteří jdou ve dvou skupinách a mají se potkat u obory telefonovali, že bloudí a nemůžou se najít.

Do zápolení o nůž mafiosa Franty Čelouda byly zatím zařazeny tyto závody:Trpaslíci, Terčák, Kódy,Hřebík, Skok, Luk, Poleno, Foukačka, Řezání, Vzduchovka Skládací běh, Vis, Běh s lasem, Plácaná.

Po snídani jede Cosa Nostra lézt na Tokániště a ostatní dva oddíly jdou na borůvky, ze kterých Alena s Maruškou pečou koláč. Po návratu je k obědu česnečka a smažený sýr, takže jsme se všichni dosti přejedli. Jenom někteří z nás dostali poněkud tuhý sýr, ale pak se ukázalo, že jde o dovedně obalený hadr. Během oběda se vracejí i vyvezení velcí a jsou dosti unavení. Museli ve tři v noci jít podle mapy aGPS k mostu a tam hledají ve vodě schované kotlíky, potom  šli dále směrem k hájovně a podle šifer hledali další ingredience pro oběd.Kuře bylo na stromě.  Cestou zBěhem poledního klidu vypukla smršť návštěv - do Dračice. Dále přijel Milanův bratr Roman s ženou a malým synkem (8měsíců) a také přijela Terezka Dražanová s maminkou, maým Tadeáškem a babičkou, ale posledně jmenovaní tři pokračovali dále na pískárny a koupání. My jdeme hrát hru na barvy, takže jsou všichni úplně opatlaní od  temper, takže trvá docela dlouho, než se je podařilo v Dračici smýt. Napsala Týna, že udělala zkoušku a je na praxi, kde oživuje neživé a všechny pozdravuje.

Po svačině, ke, ke které je právě ten jmenovaný borůvkový koláč, máme velké cyklistické závody. Jede se závod zručnosti ( slalom, přenést hrnek s vodou,lávka, objet totem, mezi dlouhými tyčemi a rychle do cíle). Zvítězil Jirka Vrzal před Maty Horníčkem a Ondrou Winklerem. Závod v nejpomalejším projetím 15m trati vyhrál Petr Vendyš před Vojtou Veselým a třetí byla Edka Dražanová. V závod v rychlosti,tj ke skautům a zpět vyhrál  Maty Horníček na druhém místě byli Jirka Vrzal,Vojta Veselý, Petr Vendyš a Vojta Čeloud. Třetí místo má Edka Dražanová.   Miloš zavedl bojovou šermovací hru s papundeklovýni cívkami na látky.

Po večeři, ke které jsou špagety, se jde rýžovat zlato. Zvítězili Uno Dutini se 730g zlatých valounů, před La Famiglia s 670g zlata a Cosa Nostra  má 550g zlata. Potom ještě před večerkou hrajeme různé sportovní hry, jak kdo má chuť a jdeme včas spát, protože jsou všichni unavení. V noci je teplo a i když se nad lesem blýská, tak nepršelo.