Olympiáda

Ráno je krásně a docela i teplo. Po rozcvičce na tábořišti jsou k snídani šátečky s džemem nebo tvarohem.

2.7. Středa

Pak jede La Famiglia-II.odd. lézt na Tokániště na umělou stěnu. Vylezli skoro všichni a kdo vylezl našel pod vrcholem nějakou drobnost. Před odjezdem mezi nás přišel i Ben, který z loňského štěněte vyrost ve velikánského vlčáka, ale je pořád moc hodný.

Oddíly I.-Uno Dutini a III. - přejmenoval se na Cosa nostra - hrají vybíjenou (vyhráli Uno Dutini 1:0) a potom i přehazovanou - (vyhráli také Uno Dutini 2:0). K obědu je gulášová polévka a čočka s uzeninou a vajíčkem.

Po obědě se počasí dost pokazilo.Honza Rokyta hlásí správně vyluštěné číslo  kódu k zámku bankovního sejfu, jako výsledek dobývání tábora - 86784591 -  Začala olympiáda a každý oddíl dostal 15 Suchdolarů, aby mohli sázet na vítěze. 

Discipliny:  Běh se sirkami, svorkami a pingpongovými míčky. Pak je už svačina - celozrnný rohlík se sýrem a paprikou. Přijela Hanka Píchová na motorce    Dále prší, takže se hraje Město jméno, rostlina, věc a potom ještě po oddílech na témata. Třeba lesní zvířata,  nebo značky aut atd. Pak je o něco lépe  takže se pokračuje výdrží na hrazdě, udělané z provazu a lopaty. Další hra je na lasování - házejí se smyčky na určená místa na probíhané trati.

K večeři jsou  zapékané těstoviny a po ní jdeme v hustém mraku komárů kolem tábora, abychom dali šanci připravit další hru, která spočívá v tom, že po oddílech vybíhají  jednotliví členové oddílů a hledají v tábořišti čísla a ten, kdo je nalezl první je musí  přinést na start. Poslední číslo měla na zádech Aneta a i když utíkala statečně, byla dostižena. Potom už je čas jít spát, protože je opravdu velice hnusně. Velcí táborníci se všichni mezi stany čemusi hrozně řehtají a ruší tak noční klid. Venku hrozně prší skoro celou noc.