Pohřeb

Rána jsou teď všechna podmračená a chladná, ale naštěstí neprší.

10.7. Čtvrtek

Po rozcvičce na Komáří louce  je snídaně, ke které máme housky s pomazánkou. Po snídani se běží velký terčák na čas - hned za Dračicí do velkého svahu (který ale řada lidí minula a běžela dále podle vody a musela se vracet). Cestou se jde přes řadu stanovišť, kde jsou zkoušeni zrůzných táborových věd. Felčar-zdravověda, Péťa - poznávání rostlin a zvířat, Terezka - morseovka, Lála - foukačka, Milan - uzly, Franta - zapamatovat pořadí figurek a Miloš -střelba ze vzduchovky. Zvítězil Jirka Vrzal před Honzou Rokytou a Edkou Dražanovou a připsali si poslední body do soutěže o nůž mafiósa Franty.  Potom už je oběd, ke kterému máme frankfurtskou polévku a bavorské vdolečky, takže se všichni mafiáni docela přecpali. Hned po obědě jedou lézt na stěnu na Tokániště ti, kteří zatím nebyli a ti, kdo chtějí (asi 10 lidí) a ostatní zatím v táboře hrají různé sportovní hry, pracují s hrnčířskou hlínou a navlékají korálky. Po návratu je čas na svačinu, ke které je jogurt a rohlík. Přijela Malina  s Vítkem a dítětem, které zatím známe jen z Facebooku. A také psem Bárou. Jdeme všichni do Klikova do hrnčírny. Paní v hrnčírně se podivovala nad tím, že vedle parte paní Soukupové, vážené občanky Klikova, visí parte, kteréu nerozumí. Tak jsme se šli podívat a bylo to smteční oznámení pro Al Caponeho, který byl Capo di tutti capi.Cestou se hraje Bomba, a místy jsou rozházené suchdolary, které tam na útěku ztratili mafiáni. Petr našel hrozně zajímavě chlupatou housenku.

Návrat do tábora byl velice překvapivý. Uprostřed tábořiště byl katafalk (2 stoly a prostěradlo) a na něm ležela černá rakev s bílým křížem a houf mafiánů a mafiánek hořce a velice nahlas plakal a naříkal. Za stálých projevů smutku jsme si připili na památku zesnulého a pak šel smuteční průvod  v čele s knězem (Lála), s rakví a nosičem velikého kříže až na Komáří louku a tam je připraven náhrobek a  velká jáma, kterou vykopal v poledne Tyši, který je nepřítomný, protože jel odvézt Marušku do J. Hradce. Rakev byla pohřbena a zasypána a navršen hrobeček.Po pohřbu začala smuteční hostina. Během ní se vrátil Tyši a zjistil, že nemá ve stanu žádné oblečení a protože je hoch inteligentní, popadl lopatu a šel si je mezi hustá mračna komárů  vyhrabat z rakve. Bral to celkem s klidem.Hostina se vydařila. Jídelníček z hostiny na počest zesnulého Alfoonsa Capone - salát těstovinový, zeleninový, maso na grilu - panenka nebo kuřecí, pečené brambory, topinky s česnekem. K pití malinová whiskey, citronová vodka zlatá Metaxa (vše různobarevné limonády), dále koktejly - Capeachi na beachi, Neohrožená Jane a Comare cocktail

Po hostině je poslední možnost výměny pozemků přes realitního makléře (Miloš). Výbuch pak ohlašuje smuteční proslov  a po něm bylo otevřeno Casino a Bar. Peníze se získávají v ruletě (Franta) kostkách (Péťa),různých karetních hrách (Tyši, Miloš, Lála), ale i sportovních sázkách - Hod na koš a Kámen nůžky papír (Felčar). Všichni jančí a kupují a jedí a pijí a pak začíná diskotéka na které hraje skupina Sclerotic Band, ale Milan, Miloš a Tyši mají zpěvníky a během tábora se docela sehráli. Taneční kreace byly u některých tanečníků a tanečnic velmi pozoruhodné - třeba Magdička provozovala za zvuků kytary výrazový tanec,  zatímco Honza Rokyta byl mistr společenských tanců. Když už nastala půlnoc a táborníci začínají umdlévat, je vyhlášena večerka a jde se spát.

Radíme se ještě s vedoucími, jako každý večer o programu na zítra a Tyši hraje až do 2 na kytaru, ale někteří odpadají už podstatně dříve (Felčar), protože jsou poněkud jetí a unavení. Milan si třeba pletl kola a koláče, Jitka zase chtěla ze stejného důvodu vědět, kdo pláče..