Příjezd do Chicaga

Tábor začíná vždy příjezdem dětí, i když rozsáhlé přípravy se samozřejmě konají vlastně celý rok.

29.6.2014 Neděle

Takže i letos se sešli vedoucí a kuchyně už v pátek a chystali vše na dva týdny, které nás tu čekají. Co je nového? Hřiště je vysypané vrstvou písku, okolí je uklizené a na břehu Dračice je dokonce malá písečná plážička. Sestava je stejná,jako loni, jen Karel nepřijede vařit a místo něj je tu Milanova maminka Alena.

V sedm jsme ráno vstali, oblékli jsme si gangsterské oděvy, které jsme si už nachystali včera a jeli jsme do J.Hradce Počasí bylo po noční bouřce celkem krásné, jen občas nějaký obláček.  Dětí je více, než loni, nakonec přijelo 36 táborníků a celé loučení v Hradci i cesta proběhly bez zajímavých událostí. Jen někteří zlotřilí mafiáni kolem sebe stříleli, házeli bomby a vůbec děsili rodiče. V táboře došlo k rozdělování stanů a táborníků do oddílů, což dopadlo takto:

Oddíly: I. Oddíl - Uno Dutini neboli Uno Duttori

Cihlová Míša
Dražanová Edka
Haruda Mates
Mertová Natálka
Nevrkla Dominik
Novák Pája
Nováková Bára
Pilařová Berenika
Rokyta Honza
Šerý David
Veselá Anet
Winkler Ráďa

II. Oddíl - La Famiglia

Čeloud Vojta
Hrůza Lukáš
Hřebíček Lukáš
Ližan Petr
Novák Bert
Pudil Pavel
Štěch Lukáš
Večl Martin
Vendiš Petr
Veselý Vojta
Vokálová Kája
Winkler Ondra

III Oddíl - Cosa Nostra

Dvořák Jenda
Foršt  Ondra
Horníček Maty
Kaucká Bára
Kaucká Terka
Kelbl Honza
Kubát Bart
Pudilová Magda
Sháněl Matyas
Shánělová Vanča
Vrzal Jirka
Nováková Káťa

Stany:

1.      Felčar
2.      Mates Haruda / Jirka Vrzal
3.      David Šerý
4.      Barča Nováková / Bára Kaucká
5.      Maty Horníček / Vojta Čeloud
6.      Martin Večl / Petr Vendiš
7.      Bart Kubát - Honza Rokyta
8.      Edka Dražanová / Míša Cihlová
9.      Vojta Veselý / Jenda Dvořák
10.   Ondra Winkler / Lukáš Štěch
11.   Terka Kaucká / Kája Vokálová
12.   Berča Pilařová / Magda Pudilová
13.   Naty Mertová / Anet Veselá
14.   Ráďa Winkler / Pája Novák
15.   Pája Pudil / Lukáš Hřebíček
16.   Bert Novák / Petr Ližan
17.   Dominik Nevrkla alias Gregor / Lukáš Hrůza
18.   Vanča Shánělová / Matýsek Sháněl alias Smajlík
19.   Honza Kelbl / Ondra Foršt alias KEN

Kuchyně -  Alena Nováková a Maruška Kadlecová

Hned v prvních minutách tábora začal Ken kácet stromy za stany pilkou  na svém kapesním noži a dalo dost práci ho zastavit. K obědu je- pečené kuře s bramborem a je výborné. Odpoledne jdeme na dřevo a na smůlu. Je docela zataženo, ale ještě neprší. Připravujeme pochodeň na zapálení táboráku a protože začalo občas drobně pršet, chystáme i výhružné cedule, které mají zapudit CX (cizí ksichty) dále od tábora, Pršet přestalo a tak jdeme nad tábor a tam se hledají indicie k popisu mafiána. K tomu je tam i spousta borůvek. Potom v táboře si oddíly indicie přečetly a podle nich se jeden člen oddílu přestrojil. Nejlépe  dopadl 1.odd., dále 2. A pak 3.oddíl.Ke svačině je broskev a koláč.V dutém kovovém patníku u cesty nad táborem objevil Lála k velkému a všeobecnému překvapení hnízdo s celou rodinou malých sýkorek. Drobně prší celé odpoledne, ale navečer mrholení ustalo a tak jsme se převlékli za mafiány a zapálili táborák. Milan, Miloš a Tyši hrají na kytary, zpívá se a tradičně se všichni představují a říkají svá přání k nastávajícímu táboru a hře. Nejčastěji jsou to noční hry a dobývání tábora. Přijel také Capo di tutti capi, tj. Franta, který vysvětlil pravidla hry, totiž, že chce předat Chicago tomu nejlepšímu a proto bude mezi gangy, tedy oddíly soupeření o parcely ve městě Chicago. Ke každému vyhranému  pozemku patří také renta, kterou bude vyplácet každý den v suchdolarech bankéř, tj.Tyši.Oddíly si zvolily do svého čela své caporegimi - Maty Horníček, Vojta Čeloud a Honza Rokyta.a ti si hne vylosovali čísla svých základních parcel - 1.=č.19, 2.=č. 3 a 3.=č.29.

Po táboráku se běží Mafioso tour, což vypadá stejně, jako trpaslíčci. Po setmění je 7 očepičkovaných a olucerničkovaných mafiánů různě poschováváno v tábořišti a kdo je nalezne, musí splnit úkol (slonom, jazykolamy,zazpívat hymnu atd.), aby dostal obrázek. Kdo má všech 7, může jet druhé kolo a hodnotí se největší počet obrázků. Letos vyhrála Berča, 2.Petr Vendiš,3.Jirka Vrzal, 4.Míša Cihlová,5.Mat Haruda,6.Honza Rokyta 7.Edit 8.Kája, 9.Vojta Čeloud. 10. Terka Kaucká. Moje první pacientka je Magda, která si při pádu odřela ruce. A hned potem si sama vytrhla čtyřku vlevo dole (mléčnou), takže trochu krvácela. Začalo zase pršet a leje stále silněji a tak jdeme spát. Prší celou noc.