Přísty a nejvyšší sloup

Nová hra přístavy všechny velmi nadchla.

8.7. Úterý

Ráno je krásně, teplo  a slunečno. Po rozcvičce u skautů je snídaně- housky s paštikou. Po snídani jdeme hrát PŘÍSTAVY - běhá se ve vymezeném prostoru a převáží se náklady zboží. Cílem je zbohatnout, tedy draho prodat to, co jsme lacino koupili, je možno se pojistit, hrozí přepadení piráty atd. Vyhrál Vojta Veselý s Honzíkem Kelblem - 16247 dolarů, druzí byli Ondra Winkler s Lukášem Štěchem - 15500 dolarů a Terka Kaucká s Lukášem Hřebíčkem 11215 a Honza Rokyta v Vančou a Barčou Novákovou 11110, Edka Dražanová se Smajlíkem Shánělem , měli 10085 dolarů.

K obědu jsou vepřové výpečky s bramborovým knedlíkem a špenátem a kmínová polévka. Je pořád hrozné horko a dusno. Chytili jsme velikého starého cvrčka  s jedním tykadlem. Je docela přítulný a když jsme ho dali do ešusu, vrhnul se na zbytky špenátu a začal je pojídat.Jdeme za lávku a ve svahu za Dračicí hrajeme Mafiány, což jsou vlastně zvířata. Výsledek je, že vyhrála La Famiglia před Uno Dutini a Cosa Nostra.

Cestou ze závodění jsme pustili cvrčka zpátky do přírody a ještě rychle naskákali do Dračice, protože je opravdu horko a dusno. Hned potom nastala stavba mrakodrapů. Všichni nosí kameny z celého okolí a staví se co největší věže. Šeřík s Honzou Rokytou přivalili kámen tak obrovský, že jsme jim museli zakázat jeho kutálení po schodech, aby je nerozbili. Martin využil nošení kamenů k posilování. Smůlu  měl Vojta Veselý, kterému spadl velký kámen na ruku a zhmoždil mu poslední článek 3.prstu.Dostal dlahu a mraženou zeleninu. Výsledkem  bylo 225cm , kterého dosáhly shodně  Cosa Nostra a  Uno Dutini , a 180cm, které měla věž La Famiglia, i když velmi protestují, že ostatní oddíly použily i beton a nedodržely časový limit. Potom se oddíly fotí se svou stavbou a ta je potom zbořena, aby na někoho nespadla. Materiál byl využit na stavbu hráze, která výrazně zvedla hladinu vody u naší soukromé táborové pláže - je to jen jedna malá věta, ale velká práce.. Po svačině, ke které jsou celozrnné rohlíky jdeme k řece hledat kobylí vejce, neboli melouny. Nalezli je všichni a také jsme všechny melouny snědli!

K večeři jsou výborné francouzské brambory a potom se blíží  bouřka a tak je rychle vyhlášena hra na úklid a také všichni uklidili na 10 bodů. Pak vypukla bouřka a hrozný déšť, takže jsme po hodině lijáku snědli druhou večeři pod přístřeškem a šli spát.