Tři stupně nad nulou

Dnes byla zatím nejstudenější noc na táboře - teploměr byl někde kolem tří stupňů.

1.7.Úterý

Ale ráno bylo docela hezké, se sluníčkem. Po rozcvičce a snídani, s chlebem a sýrem jdeme nahoru za silnici, kde se hraje velká tanková bitva. Každý oddíl dostane kartičky s různými rolemi pro jednotlivé táborníky - např. pěšák, mina, kulomet, rez atd. Ty si rozdělí a pak si v lese udělají štáb a jdou do terénu. Potkají-li se  dva hráči různých  oddílů, mají na kartě napsáno, kdo koho zničil, tj. připravil o jeden ze 4 životů (trhají si rohy kartičky). Výsledek:1.-2.-3. Oddíl. Všude je spousta borůvek, čehož využíváme.

Po obědě, ke kterému je výborná rajská s kolínky je čas na sportování a pak opět přijíždí Capo di tutti capi, neboli Dutý Kápi a losují se parcely.  Potom rozvazujeme a pereme trička - barvy vyšly opravdu hezké! Ustalují se tak, že se vyprané tričko promydlí hnědým mýdlem a pak znovu vymáchá,Po poledním klidu, tj ve 14 hod jedeme na stanoviště. Milan má na Zajíci slaňování a Felčar tamtéž uzlování, Petruška orientaci na mapě a s buzolou a GPS., Terka učí  před Tokáništěm morseovku.

Jedeme všichni na večeři, ke které máme rizoto s mrkvičkou a potom jdeme vytvořit dočasné ležení u skautů. Rozdělat oheň, dojít na dřevo připravit si základnu pro přepadání tábora. Sedíme u ohně a Tyši hraje na kyteru, je pohoda. Pečeme buřty. Kluci se z legrace perou. Po setmění začíná dobývání tábora, malí i velcí se snaží buď plížením, anebo rychlými útoky získat to. co je schováno pod lahvemi se svíčkami a bezpečně se vrátit za hranice tábora. Získávají zašifrované části číselného kódu, kterým lze otevřít sejf.Polapení jedinci musí strávit určitý čas ve vězení u ohně a ti, kteří jsou vzpurní, jsou krutě mučeni. Berča s Kájou byly zcela pomazány hořčicí (ale prý po ní rostou vlasy) a mučená Míša hlavního kůlu u velkého stanu a tento téměř zboural. Potom, při dalším útoku, se mu do cesty  postavila Jana a tu zbořil úplně. Ale přežili oba. Malí jdou spát po jedenácté a velcí  asi v jednu hodinu. Letos se dobývání tábora docela vydařilo.