Ach ty auta

Ráno je hezky a po rozcvičce a snídani se koná velký běh na čas s 8 stanovišti.

10. den - 14. 7. Úterý

Ráno je hezky a po rozcvičce a snídani se koná velký běh na čas s 8 stanovišti. Felčar – 1.pomoc, Lála – Hod na cíl, Jana – Řezání pilou, Péťa – Navlékání korálků, Madla - Zatloukání hřebíků, Vojta – Uzly , Týna – Figurky , Miloš – Vzduchovka

K obědu byly vynikající borůvkové knedlíky a začíná také drobně pršet. Lála s Terkou vyjeli do J.Hradce pro celotáborové fotky a odvézt poštu. Jenže po hodině, skoro na konci poledního klidu přišli zpátky pěšky. Celá jejich výprava byla poněkud doprovázena smůlou. Začali tím, že si vhodili do dopisní schránky s dopisy i seznam s tím, co mají udělat a úřednice ho musela vylovit. Potom se jim cosi popletlo s občankou, nakonec napsali a tvrdili, už celí popletení, že hlavní vedoucí je Novan Milák, což zase nějak nesouhlasilo pošťačce s jejími údaji. Podezřívali jsme je, že do schránky omylem vhodili i došlou poštu, která měla být rozdělena mezi táborníky, ale naštěstí to nebyla pravda. Nakonec nasedli do vozu, u kterého se vzápětí rozpadla spojka a dál mohli jít už jen pěšky, takže je nakonec vezl Milan a my zatím uspořádali velikou bicyklovou Grand Prix.

Pomalost: 1. Kuba Kümmel 2. Vojta Šimon 3. Pája Novák

Rychlost: 1. Edka 2. Bart a Vojta Veselý 3. Vojta Šimon

Zručnost: 1. Vojta Šimon 2. Jenda Dvořák 3. Edka

CELKOVĚ: 1. Vojta Šimon 2. Kuba Kümmel 3. EdkaPo svačině se pak koná neméně velká dřevorubecká olympiáda s disciplinami: Zatloukání hřebíků, Sek sekerou mezi prsty (nakreslené) , Vázání a vlečení klády, Řezání dřeva, Vrh polenem, Foukačka.

Potom ještě hrajeme slogany, které je třeba si zapamatovat. Tady jsou:

  1. Paramedulo parenchymatózní cystopyeloureteritida
  2. Lám az Eněm, lám az eněm šetet kék, mém k šem vaďjók
  3. Apacuka fundemuka funde káve káve cuka. Hup cuk funde muk, funde káve káve cuk.
  4. Řekni Lili, nalili-li liliputáni liliím vodu.
  5. Kolouch, kohout s mouchou, s hloupou chloubou houpou nohou, plavou dlouhostrannou ouzkou stezkou, chroupou oukrop s pouhou houskou.
  6. V hlavní roli lorda Rolfa hrál Vladimír Leraus a na klavír hrála Klára Králová.
  7. Měla babka v kapse brabce, brabec babce v kapse píp. Zmáčkla babka brabce v kapse, brabec babce v kapse chcíp
  8. Sternokleidomastoideus, hydroxymethyl-glutaryl –acetylkoenzym A. Situs viscerus inversus. Vulnus scissum regionis frontalis. Digitus primus manus dextrae.
  9. V naší peci piští myši. V naší peci psíci spí.

Zvítězil 1.Vojta Veselý před 2.Edkou, 3.Alčou a 4.Lukášem Hřebíčkem.

Po drobném dešti hrajeme Průjem. Lála je Hajzlbába a Petr Skřivánek s Felčarem jsou zácpa.

Drobně prší a tak jdeme po pohádce, kterou četl Lála, spát. Noc byla ale dosti neklidná, protože jsme ještě seděli a povídali a já (Felčar) omylem otočil klíčem v zámku a vzal si jako obvykle klíče do stanu, abych ráno došel pro pečivo. Tak se stalo, že když Karel ještě za tmy pocítil kroucení a nutkání ve střevech, nemohl ven. Běhal zoufale od jedněch dveří k druhým, lomcoval jimi a na čele mu vyrážel studený pot. Nakonec visel na mřížích a stále hlasitěji volal „Felčare!! Doktore!! Petře! Pomoc!!“ To mě ale nevzbudilo, ale probudila se Jitka, která v rozespalosti usoudila, že má Karel nejspíše infarkt, shání doktora a skoro zavolala sanitku. Nakonec si to vysvětlili, ale ani ona nedokázala v mém ideálně uklizeném stanu nahmatat klíče, takže mě začala budit, což se jí po delším úsilí podařilo, takže jsme mohli spatřit na vlastní oči, jak Karel překonává rychlostní rekord v běhu na Zelenáče! Kdo neviděl, neuvěří....