Bylo to o vodě

Ráno je krásně, ale to platí pro většinu rán na tomto táboře, takže to už nebudu zdůrazňovat.

3. den 7.7. Úterý

Ráno je krásně, ale to platí pro většinu rán na tomto táboře, takže to už nebudu zdůrazňovat. Rozcvičku na Komáří louce také ne. Přijel Bertík a hned se zapojil do našich akcí. Dopoledne je rozdělené podle oddílů. Po snídani (chléb a sýr) jede 1. Oddíl lézt na stěnu na Tokániště. Přelezli všichni bez větší úhony. Kačka Kümmelová má poměrně značné krvácení z nosu a a odřené koleno, ale je v pohodě. 2. a 3. oddíl v táboře zatím hrají přehazku (zvítězil 3.odd.) a vybiku (zvítězil 2. odd.). Do oběda ještě střílíme z luku a koupeme se v Dračici, i když vody stále více ubývá a stále těžší nalézt hlubší místa ke koupání.

Oběd je výborný, ale vedro je převeliké. Jdeme do lesa, hrajeme na hledání a sbírání živé vody – táborníci musí přinést co nejvíce vody z propíchlých pet lahví a pohádkové bytosti jim v tom brání. Výsledek – nejlepší byl 3. oddíl, pak 1. oddíl a poslední byl 2. oddíl.

Celý den byl tak trochu o vodě, protože Milan nám vyprávěl, jak si dal v hospodě nějakou vodu, ale byla hnusná, protože byla hrozně naředěná vodou. O dvě hodiny později poznamenal, že počasí je nevyzpytatelné a ani na ty bouřky a deště, které předpovídá jeho meteorologicky model se nedá spolehnout. Jana odvětila, že to bude asi tím, že prší ta voda zředěná vodou, čímž odbourala jej i nás všechny. Milanova přeřeknutí vznikají tím, že musí mluvit nejvíce a nejpřesněji, protože rozhoduje o programu, ale přesto, že to víme, těšíme se na ně a máme z nich radost, aniž by to snižovalo jeho autoritu.

Po hře ještě jedeme na první pískárnu, kde je dnes méně lidí. Koupání, bomby, pohoda. Pak rychle na večeři se zapékanými těstovinami. Probíhá i bodování stanů a jako bodující musím konstatovat, že letos všichni větší táborníci udržují prasátka daleko od svých stanů!

Po večeři přišel král a královna. Trpaslíci jim ukradli sedm klíčů a ty musí táborníci získat zpět. Ano, správně, hraje se dobývání tábora. Všichni se chystají na cestu na tábořiště u skautů, kde budou dnes v noci spát. Vedoucí se zatím chystají na zajímání a mučení táborníků, kteří budou polapeni.

Dobývání vysvětlil Šeříček mladším táborníkům tak, že se jedná o hru plížící a on je letos na táboře naposledy, tak ať neblbnou a hrají pořádně, neb si ji chce zahrát ještě jednou. Hra se mimořádně vydařila, obléhající získali všech sedm klíčů, mučení zajatců proběhlo důstojně, Felčar stál Edce skoro na ruce a nevšiml si jí a Vojta Veselý proboural hlavou stan. Významných událostí bylo asi daleko více, ale ať si je doplní každý sám. Když už máme jít všichni spát, přišla poplašná zpráva, že se blíží veliká bouřka a tak se všichni musí sbalit ve svém ležení pod širákem a jít spát zpátky do tábora. Ale i přesto se den mimořádně vydařil!!