Tanky

Noc byla teplá a ráno krásné, i když před snídaní se na chvilku objevil i mrak.

2.den   - 6.7. Pondělí

Noc byla teplá a ráno krásné, i když před snídaní se na chvilku objevil i mrak. To ale nevadí, protože k rozcvičce běžíme na Komáří louku. Po snídani jdeme hrát do lesa válku (3 oddíly, tedy 3 štáby, rozdělené různé funkce – samopal, tank rez..) Zatím přijela Markéta Řimnáčová alias Maki. Tatínek jí spolu s kolem omylem přibalil i brusle na krasobruslení, ale nechala je zase odvézt :)! Hned byla vržena do hry. Po hře se rychle koupeme v Dračici, i když letos je to spíše hledání tůní, kde by bylo možné ponořit celé tělo. Menší děti mají nepochybně výhodu! Oběd je výborný, i když Karel propadá depresi, neb se mu rozvařila rýže, což normálně hladoví táborníci ani nezaznamenali. Po nutném poledním klidu sedáme na kola a jedeme na Halámky. I dnes je svátek, takže je tam spousta lidí, ale jeden z nich k nám patří. Objevil se Mati Horníček, loňský vítěz a je s námi až skoro do večera. Voda je čistější a a máme více místa pro sebe , než včera. Vodní bomby létají vzduchem skoro neustále. Jdeme skákat do písku, ale museli jsme toho nechat, neb se to nesmí. Cesta domů v poklidu, jen Anet Petrů těsně před táborem upadla a pořádně se odřela, ale nesla to statečně, i následné odstranění písku a štěrku z odřenin.   K večeři máme výborné palačinky.

„Neskákej mi do hlasu!!!“ Pravil Milan, když měl kratší proslov k dalšímu programu a Miloš ho přerušil. Po večeři jdeme střílet z luku, ze vzduchovky, z foukačky – zatím se nic nezapočítává, je to jen tréning.

Noční hra na kódy ale vyhodnocena byla a pan král ji ohodnotil měšci stříbrňáků. Zvítězil 3. oddíl, pak 1. odd. a poslední byl 2.odd.

Hlídky byly už dnes postaveny - Edka s Kájou 22 – 24 hod., Bart a Greggy 22 – 02 hod. a Mates Haruda a Petr Ližan 02 – 04 hod.

Miloš dnes čte procítěně pohádku o Smolíčkovi a jeho hlasové ztvárnění Jezinek je unikátní. Bohužel pochoval Smolíčka předčasně, čímž založil tradici pohádek se špatným koncem, kterou pak my ostatní musíme každý další večer dodržet...

Chystáme si láhve na živou vodu na další den.