Cyklovýlet pokračuje - cesta z Hradů

Cyklovýlet pokračuje a my se musíme dostat zpět na Střelnici. Počasí se, ale začíná kazit.

9.7. Neděle

Ráno bylo zase hezky. Vojta v Felčarem se jedou osprchovat do vodopádu. Vaříme na plynovém vařiči čaj, mažeme chleby k snídani a uklízíme tábořiště. Jedeme do města , kde je volno a rozchod. Hodně táborníků jde na prohlídku starého hradu, kde Miloš a Lála dráždí slečnu průvodkyni, ale jen velmi decentně. Odjíždíme zpět do tábora v 11 hod a v dálce na obzoru se houfují bouřkové mraky. Ale opravdu v daleku, takže jedeme. Problém byl s Viki, jejíž zadní kolo bylo skoro prázdné a nikde v dosahu pumpička. Ale nějak to ujela. Jenže cestou nás chytila pořádná bouřka, takže jsme se poschovávali  kde to jen šlo – na nádraží, v čekárně na Terčině huti….. Pršelo hrozně moc, takže jsme snědli svačinu, byli jsme úplně mokří a ono ne a ne přestat. Ale pak rovnou vysvitlo sluníčko, sehnali jsme pumpičku na kolo pro Viki a jeli jsme dále na Halámky. Koupání bylo krátké, ale nádherné a moc jsme si ho užili.

V táboře hned všechno sušíme a vybalujeme.  Anetka Veselá má narozeniny, takže gratulujeme a dáváme hobla. Objevili se Veselí I s Vojtou a vidíme je moc rádi. Přijeli take Landkamerovi a přivezli spoustu věcí pro tabor a meruňky a všichni na chvíli zarazili ve shonu a poseděli a popovídali, což bylo bezva. Opustily nás Aneta a Maruška ale vrátí se, což nás těší – tedy ten návrat!!

K večeři je vynikající smažený sýr s brambory, který má většina z nás moc ráda.Potom přišel do stanu generál Buquoy a položil každému oddílu deset otázek, týkajících se jeho života a jeho panství. Odpovědi dopadly tradičně – Křováci 5 odpovědí správně, Láloušci 8 správných a A co jako 9 správných, takže pořadí 3----1----2 jako pokaždé s jedinou výjimkou. Pak ještě hrajeme slogany: 

  1. Řežu a žeru, řežeš a žereš, žerou a řežou,žeru a řežu, žereš a řežeš , řežou a žerou.
  2. Kmotře Petře nepřepepřete mi toho vepře, jak mi , kmotře Petře, toho vepře přepepříte,tak si toho přepepřeného vepře kmotře Petře sám sníte.
  3. Little Mike left his bike like Tike at Spike´s.
  4. Brontosaurus, brontosaurica a brontosauričetása hádajú, ktorí z nich je najbrontosaurovatější
  5. Caesar adsum iam forte, Brutus aderat. Caesar sic in omnibus Brutus sic inat.
  6. Pablito clavó un clavito, un clavito clavó Pablito
  7. Čůraj Češi,čůraj Němci, hrozně tupí vytlemenci, někdy kýbl, někdy deci. Na dnešek mám dobrej plan, čůrat sem a čůrat tam.
  8. I toto táto, to tato teta tuto tetu tahá.
  9. Nebe modrý zrcadlí se , v řece, která všechno ví, stejnou barvou jakou měly, tvoje oči džínový
  10. Bene memini pantomimi minimi et amantium mimi.

Zvítězila Alča Jechová, druhá Anet Petrů,, pak Ondra Winkler a potom Lukáš  Hřebíček.

Řešíme hádanky, které nestíhám zaznamenávat. Například:

Jedna cihla váží 1kg a půl cihly k tomu. Kolik váží 2 cihly? ( 4kg)

Máme 3 krabice s kuličkami. Všechny jsou označené. V první jsou jenom červené kuličky, ve druhé jsou jenom bílé kuličky a ve třetí jsou červené I bílé. Kolikrát nejméně musíme sáhnout do každé z krabic, aby jsme poznali v jaké krabici jsou jaké kuličky? Jdeme spát , protože jsme všichni unavení.