Doba morová

Den, kdy jsem bojovali s morem.

12.7. středa

Ke snídani spousta koláčků, potom  nám Jan Jesenius přikázal bojovat s morem a posilovat, takže jedeme na kolech na Tokániště a máme sportovní den . Hrajeme fotbal (Gregy,  Pája Kubal, a áš šupasMaty volejbal, přehazovanou a hlavně je lezení na stěnu na čas. Výsledky:

Narozeniny Kačka Kummelová.K obědu je pečený květák a je vynikající. Po obědě pršelo – docela dost, ale déšť přestal přesně s koncem poledního klidu, takže můžeme jít hrát hru malomocenství, kdy je v každém oddíle určitý počet slepých, malomocných, němých, a beznohých a musí najít ingredience pro léčivý lektvar – maliny, borůvky, listy bezu , jahod atd. Výsledek – 1)A co jako    2)Láloušci  3)Křováci. Hned potom jdeme do lesa hrát – sbírají se papírky se zvířaty (2 body) a  s penízky (1 bod) a za 40 bodů  si mohou vybarvit 1 políčko na trojůhelníku ze šestiúhelníkových  polí. Hlídači je honili, takže    hodil strašlvého tygra rovnou na pařez a narazil si žebra a bok. Miloš po chvílii havarova skoro stejným způsobem. Nakonec si všechny tři oddíly vzájemné zablokovaly svoje políčka , takže rozhodoval počet políček. Vyhráli Láloušci se 14 poli, druzí itřetí měli 13 polí, ale na body byli lepší Křováci, než A co jako. Všichni jsou zpocení , dření a špinaví, takže se jdeme koupat do řeky. Hned při návratu přišel velký désť – píšeme pochvaly a domlouváme program na ošetřovně. Po dešti je večeře a hned po ní se už stmívá  a my jdeme hrát trpaslíčky -  děti musí objevit a dohonit traslíčka a splnit úkol, který jim dá . Za to dostanou jeho značku a když je maj í of všech 7 trpaslíků, jdou pro podpis Sněhurky. Nejvíc podpisů získali: Vojta Šimon 25, Ondra Winkler 22, Alča Jechová 20.

Všichni už jsou unavení, narážejí do stanů hlavami I rukama – nejlepší byl  ,který se dokázal bacit několikrát za sebou. Stavíme poslední hlídky tohoto tábora (úplně poslední byly Bára Kaucká a Anet Petrů - ve tři ráno) a vypouští je fungl nový inženýr Petr Skřivánek. Radíme se z posledních sil a největší výdrž měly Madla, Edka, Jitka a Jana, které dokončily odměny a tresty.