Doba pirátská

Konečně teplo a tak hurá k vodě.

5.7. Středa

Ráno nás poprvé vítá slunce a je I docela teplo. Jenže děti začínají být trochu unavené, takže je ze stanů taháme strašlivou řvanou písničkou  /my jsme potichu , my jsme potichu, my neřvem! My ten bordel neděláme, do postýlek pospícháme za svým děvčetem/.  Po rozcvičce, kterou veda Jana na louce a snídani na nás Chronočasostroj vyflusl rok 1530 a pirát Lála nám vysvětlil, že musíme složit lodnické zkoušky a zabývat se obchodem. A tak hrajeme lode a jezdíme od přístavu k přístavu a nakupujeme a prodáváme a bohatneme. Pořadí na prvních místech bylo :  1) Alča Jechová  2)  Kuba Kummel  3) Dominik Nevrkla alias Gregy

Potom se jde na borůvky a sbírá se standardizovaný Milanův hrnek = o závod a každý, protože je to do soutěže o nůž. Pořadí: 1)Matěj Řáda 2) Ondra Winkler 3) Kuba Kummel 4) Alča Jechová

Po obědě , holandský řízek a šmoulovská kaše, jedeme na pískárnu, protože je vedro. Voda je daleko teplejší než Dračice v táboře, takže je čas i na bitvu vodními bombami. Hrajeme hry do stroje času – pro piráta.

Výsledky

1) obeplutí Edky na záchranném kruhu – postupně celý oddíl :  Pořadí 3_1_2.   

2) naplnit ešus vodou , přinesenou v hrsti: 1_3_2 

3) přenést vodou naplněný ešus na břiše jednoho z oddílu (Anežka, Barča Kaucká) po docela komplikované trati (měří se kolik vody donesli do cíle)  3 (A co jako) a pak Láloušci společně s Křováky .    

Cesta domů bez problémů, večeře- guláš. Všechny plány na večer nám zhatila prudká bouřka. Pod přístřeškem trénujeme uzly – dračí smyčku a osmičkový dvojitý a pak jsou souboje dvojic. Letos ve finále zvítězila Anetka Veselá nad Matějem Řádou a třetí byl Petr Ližan. Potom se jde spat. Vedoucí vaří trička, která jsme navázali včera a chystáme hru pro Sherlocka Holmese na zítra.