Julius Caesar

Julius Caesar a jeho hry.

Ráno se mnou šly pro pečivo jen tři děti, ostatní spí. Po rozcvičce na louce jdeme k Chronočasostroji a šlape Anežka. Po třetím zahoukání na nás vystřelil letopočet 35 před naším letopočtem a než jsme se nadáli, dral se nám do stanu Julius Caesar (Milan). Vyprávěl troche zmateně o římské kultuře a vodovodech (I když mu do toho neustále nějak pronikaly úvahy o trávě). Nakonec nám dal za úkol postavit aquadukt a uspořádat gladiátorské hry. Takže dopoledne stavíme akvadukt jen se hřebíky a provázkem. Musí dovést 5 litrů vody a měří se ztráty.  Nejlépe dopadli “A co jako”, což je Franta a trojka. Ti našli v lese duty kmen. Druhé místo je pro Láloušky – což je Lálův oddíl, dříve jednička a poslední skončili kvůli netěsné konstrukci Milošovi Křováci na kole.

Potom je oběd a po obědě se soutěží v různých gladiátorských disciplínách:

Luk – Miloš – první Matěj Řáda se 4 zásahy a pak celá tlupa se třemi.

Oštěp – Milan  s koštětem– 1) Vojta Šimon 2) Kuba Kummel 3) Matěj Řáda

Střelba – Lála – vzduchovky – Jára Švec 25 zásahů, Gregy 24 a Kuba Kummel 22

Hod na cíl  Edka – Alča a D0 bodů

Stoj jednonož na cihle a současně pinkat pingongový míček – Franta

Opičí dráha – Madla

Sběrný kotouč – Jitka

Skok do daleka – Vojta – 2,5 metru skočil Vojta Šimon, Petr Ližan,Lukáš Hřeb a Kuba Kummel

Výdrž  ve stoji na slack-line -Nejlepší Anetka Veselá – 104sec,Alča 87sec a Kuba Kummel 82sec.

Švihadlo na 30 vteřin - Jana

Po hrách jsou ještě gladiátorské zápasy – vytlačovaná z kruhu – tvrdý boj mezi velice rozdílnými typy gladiátorů. Ve finale porazil Jára Kubu Kummela.

Vytleskávání  - ve finale vyhrála Alča nad Vojtou Šimonem

Potom se jdeme koupat – kluci do peřejí ke mlýnu a holky v Dračici v táboře. Přijely Barča Kaucká a Anet Petrů, které byly na republikovém finale hasičů. Nevyhrály, ale stejně to prý stálo za to.  Opět přišel Caesar a pochválil nás a na ciferníku časostroje  vznikla druhá výseč.

K večeři jsou buchtičky se šodó, ale Alenu s Maruškou rozezlila trouba která nepekla.

Potom jdeme hrát kódy – 12  čísel Časostroje 9 cifrách rozmístěno v tábořišti. Vyhrál Ondra Winkler, druhá Alča, třetí Kuba Kummel a Vojta Šimon. Potom už jdeme  k ohni hrát na kytaru (Milanova nová píseň “Čůrám sem a čůrám tam”). Pak posíláme děti na stezku odvahy – malé okolo tábora a velké okolo slepičárny na trasu delší a spojenou se strašením. Někteří se báli více.

Jdeme opravdu rádi spát.