Příjezd na tábor

Příjezd na tábor, rozdělení do oddílu a šlo se na věc.

2.7.2017 Sobota

Ráno  v neděli se všichni oblékli do improvizovaných kostýmů, plných budíků a ciferníků. Někteří  - tedy vlastně většina, přijíždí ze Střelnice, kde už chystali nově vybavené tábořiště. Zelenáče jsou již minulostí…. Je poměrně hnusně a spavo a celkem chladno.  Nakládáme kola a zavazadla a po krátkém čekání na Ondru Němce jedeme. Boj o stany proběhl letos docela klidně a také  rozlosování do oddílů se podařilo v klidu. Na tábořišti je Tyši, který který večer přehlédl schůdek a způsobil si ohromný výron na pravém kotníku, takže pajdá s berličkou, kterou si sám vytvořil ze samorostu.

Vybalujeme a zabydlujeme se v nových stanech – celty jsou u některých stanů úplně poprvé v používání a jsou z nového materiálu, takže jsme zvědavi, jak se osvědčí. Potom už je čas na výborný oběd – maso s brambory a vynikající polévka – a po něm jdeme na smůlu, chrastí na fakuli a dřevo na táborák. Po svačině jedeme po oddílech na Žabárnu slaňovat a pochvalu zasluhují Alča a Peťan, kteří výšky opravdu nemusí, ale tentokrát jeli po lane skoro ukázkově.

Po návratu je večeře a pak tradiční táborák, který zapalují Franta, Edka, Madla a Vojta. Zase všichni řeki své představy o tom, co si od tábora slibují a  bude zajímavé to na konci porovnat s realitou. Všichni jsme dostali nový šátek. Hrají se stare písničky z nových zpěvníků. Po táboráku se ve velkém stanu objevil nový krásný a svítící stroj času a když Alča chvíli  šlapala do pedálů, vystřelil z něj dopis, ve kterém stálo: 

Moji milí,
pokud čtete tuto zprávu, tak jste zřejmě našli můj nedokončený stroj času. Ukradl mi jej můj bývalý kolega, nyní známý pod jménem Kazidob, který cestuje časem a kazí co může. Pomozte mi, prosím, Kazidoba najít a napravit všechny škody, které napáchal. Stroj času používejte s rozvahou!! Za svou pomoc budete náležitě odměněni.

Váš badatel a vynálezce Alfons Kilián

Po této zprávě jdeme ještě do lesa hrát prachárnu a na kopec se první dostal Ondra Winkler a pak v pořadí Vojta Šimon, Petr Ližan, Gregy a Lukáš Štěch. S   vedoucími se radíme o programu až do úplného uradění, to jest do dvou ráno. Jdeme spát a noc je dosti chladná…

Rozdělení do oddílů:

 1. Láloušci Jana Vrzalová-Aneta Harudová-Lála Landkamer
  1. Lukáš Hřebíček
  2. Kája Forštová
  3. Honzík Kelbl
  4. Kuba Kummel
  5. Kačka Kummelová
  6. Viki Manhartová
  7. Ondra Němec
  8. Greggy alias Dominik Nevrkla
  9. Anežka Šimonová
  10. Lukáš Štěch
  11. Jára Švec
  12. Ráďa Švec
 2. Křováci na kole Miloš Prokýšek - Madla Slámová – Vojta Čeloud
  1. Marek Dvořák
  2. Vašek Dvořák
  3. Alča Jechová
  4. Pavel Kubal
  5. Borek Kubát
  6. Dan Kvasnička
  7. Bert Novák
  8. Tomáš Ondřej
  9. Michal Rada
  10. Marek Skala
  11. Štěpán Slezák
  12. Vítek Svoboda
  13. Matyáš Šupka
  14. Lukáš Tůma
 3. A co jako -  Franta Čeloud – Jitka Vrzalová – Edka Dražanová
  1. Lukáš Hrůza alias Cecík
  2. Hynková  Kája
  3. Pája Kohutová
  4. Verča Kvičerová
  5. Honza Kvičera
  6. Kačka Nohavová
  7. Kačka Nováková
  8. Barča Nováková
  9. Anet Petrů
  10. Barča Kautská
  11. Nina Radová
  12. Matěj Řáda
  13. Vojta Šimon
  14. Anetka Veselá
  15. Ondra Winkler
  16. Ráďa Winkler

Hlavní vedoucí  Milan Novák

Lékař: Petr Tříska

Noční hlídači: Tyši alias Petr Tyšer  a Petr Skřivánek

Kuchyně: Alena Nováková a Maruška Kadlecová