Sherlock Holmes

Doba Sherlocka Holmese a tak hledáme zloděje.

6.7. Čtvrtek

Ráno je krásné, rozcvička na louce,  po snídani ve stanu Kačka Kummelová rozjela Stroj a vypadl letopočet 1882. Přišel Sherlock Holmes s dýmkou a přinesl od včerejšího korzára výsledky , podle kterých vyhráli  A co jako (3), druzí Láloušci (1) a třetí Křováci na kole (2). Požádal o pomoc poslal nás hledat nápovědu. Jeden z oddílu měl na čele cedulku se jménem pohádkové bytosti (Cipísek, Otesánek,  ) a kladl ostatním otázky, aby zjistil, kdo vlastně je. Kuba uhádl nejrychleji, dostal buzolu a azimuth a když vyrazili of totemu, našli kus cesty od tábora pytlík sádry a mapu. Šli podle ní a cestou nacházeli různé indicia, jenže hned na dvojce, u rašelinového rybníka v lese byly lístečky ze hry jiného tábora a  tak minuli stopu, kteru měli odlít. Cestou našli tričko na rozcestí u obory a v Pekle lístek mírami v palcích a librách číslo bot. Gregy se vrátil do tábora pro ešus a všichni ještě jednou šli k rybníku a udělali sádrový odlitek stopy. Felčar zapadl do bažiny. V táboře hromada bot a Kuba brzy uhádl, že miry patří Tyšimu, takže to šlo I bez odlitku – ale stejně byi poslední.

Do oběda doděláváme věšíme a  uvařená trička K obědu borůvkové knedlíky, což skoro podlomilo naši morálku. Ale sebrali jsme se a jeli na Halámky. V zátoce,kam jsme chtěli jet nás vyhnali hlídači, takže jsme se rozložli mezi ostatními lidmi, kterých je spousta - vzhledem ke státnímu svátku. Koupeme se, hrajeme volejbal, zahrabáváme se do písku. Je vedro a hovada I vosy útočí!! V půl sedmé jedeme domů, večeře – pizza  a la Střelnice (houska se sýrem a salámem a kečupem. Po večeři Sherlock Holmes vyhodnotil detektivní práci – pořadí  Křováci , 2)A co jako 3) Láloušci

Potom se děti stěhují ke skautům, budují se přístřešky z plachet a Tyši hraje na kytaru a opékají se buřty ke druhé večeři. Když se setmělo, bylo zahájeno velké dobývání tábora. Několikrát jsme se pochytali navzájem, protože I když svítil měsíc, stejně bylo těžké se zorientovat. Gregy se na útěku srazil s Petrem Ližanů a odnesla to naražená žebra. Nakonec ale uloupili všechny poklady, Haribo medvídky I čokoládu,, kromě posledních dvou, které byly dobře hlídány. Spíme všichni u skautů a v noci je hodně teplo. Ráno se ale oboha zamračila a začal drobný déšť. Ale stihli jsme se vrátit před jeho začátkem.