Kasíno

Celou noc prší a ráno vypadá okolí tábora dosti bažinatě. Rozcvička je k probuzení to nejlepší. Vilda má narozeniny a tak gratulujeme.

16.7.Čtvrtek

Dpopoledne doděláváme Velmistrovské zkoušky – tedy kdo na ně má! První jsou Pája Kubal, Táda, Anežka a Jirka. K obědu jsou skvělé vdolečky a zelňačka. Po poledňáku stavíme v lese vesmírné lodě z nalezených a přinesených součástek. Pořadí je:         3 – 1 – 2

Potom jdeme na výpravu podél Dračice až k mostu a pamětník Milan ukazuje památná místa tábora. Vidíme krásnou vážku. U mostu máme za úkol vytvořit artefakty ve stylu LandArt z přírodních zdrojů. Opravdu se všem dvojicím vydařily a jsou ke spatření na fotostránkách Uduorp Itorp. Potom se ještě hrají čísla a jde se zpátky do tábora. Tam dorazili Han Solo a Čui.  Jmenovali Velmistry řádu Jeddi, kteří dokázali uspět u zkoušek: Vojta a Vilda Štikovi,Kačka a Barča Novákovy, Kryštof, Vítek, Anežka,Martin Paroulek, Jirka Pergl,Agi, Táda,Pája Kubal a Nina. Pozvali nás všechny ke slavnostně vystrojené hodovní tabuli pod přístřeškem a pro Velmistry byl připraven nejlepší stůl a zvláštní obsluha.Ale dobře se měli všichni, protože Františkovy hamburgry jsou nezapomenutelné.

Po hostině Han Solo a Čui  všechny oddíly pochválili za získávání součástek , protože jim uméžnilo opravit loď a odletět na svatbu. Rozdělili Galaktické kredity mezi oddíly podle výsledků hry a oddíl si je pak rozdělil mezi členy. Velmistři ještě dostali kredity navíc jako prémii. Pořadí oddílů při táborové hře  bylo 1 – 3 – 2 .

Hned potom zahájilo činnost Kasino Střelnice, kde se otáčely velké sumy Galaktických kreditů a bylo možné je také utratit za různé dobroty v baru anebo v hvězdném obchůdku u Verči. Hrají se skořápky, kostky,tahání zápalek,basket, kolo Štěstěny,ale největší úspěch má  věštírna u Madly, ve které je možné přísně vědeckou metodou zjistit z karet,jak bude vypadat  celoživotní partner. V baru jsou oblíbené speciality Yodův léčivý nápoj (šampáňo),Čuiho MišMaš (perlivá šťáva s melounem), Kotel slané síly (křupky + popcorn), Kotel kyselé síly (bonbóny), Světelné meče (slané tyčinky), Čuíátka (žvýkačky). V obchůdku je zase možno získat spoustu užitečných předmětů, bez kterých se táborník a astronaut prostě neobejde.  Následuje závěrečná dražba zbývajících lahví galaktického šampaňského, protože  kredity už  o půlnoci přestanou platit.

Pak jdou  děti spát a my ještě dokončujeme psaní pochval a trestů do desek s celotáborovou fotkou. Čeká se ale hlavně na další tradiční akci a tou je výsadek táborníků, kteří na Střelnici končí, protože jim věk příští rok nedovolí přijet. Letos je to Jirka Pergl a Vojta Štika a protože počasí je opravdu nevlídné, dostali podporu GPS. Projít se jedou také Madla s Alčou, které se na přípravě výsadku podílely nejvíce – Madla jde ve stříbřité kosmické kombinéze a Alča zdařile předstírá strach z čehokoli.  Obě dvojice dorazily před druhou hodinou ve velmi slušném čase z okolí Nové Huti zpátky do tábora.