Vaření

Ráno hned po rozcvičce přestala jít elektřina. Bylo to sice ohlášené, ale protože až do 15 hod. nešla tím pádem ani voda,komplikace to byla.

15.7.Středa

Tábor není tak úplně outdoorový a na civilizaci nezávislý, jak bychom si přáli. Po snídani začíná Táborová olympiáda plná pozoruhodných disciplin – uvádím je i s vítězi : Opičí dráha –Agi, Hod polenem – Jirka, Ta blbost (posunování míčku k pasu uvázanou vařečkou – Pája Kubal, Ping-pong – Ondra Pergl, Baseball – skoro všichni, Hod míčkem – Dan, Skok s batohem – Míša Rada, Zadrž dech – Honza, Slackline - |Kačka N..

Celkově vyhrála Anežka před Vojtou Štikou a třetí byl |Míša  Rada.

Po obědě se jedeme naposled koupat na pískárny (Tušť). Po návratu se dodělávají zkoušky pro Galactic Rebel Alliance Passport. Pořadí úrovní je Padawan Rytíř – Jeddi – Mistr Jeddi – Velmistr Jeddi. Titulu Velmistra bylo obtížné dosáhnout a do konce tábora to dokázalo jen 13 táborníků. Směly se dělat jen 2 disciplíny za den a na závěr byly přísné velmistrovské zkoušky.

I když trochu prší, jdou se hledat podle GPS obálky s galaktickými penězi, aby bylo možné koupit ingredience a uvařit jídlo pro Han Sola a Čuiho. Pokrmy byly letos na ohni uvařeny tak výborně a nápaditě, že chutnaly úplně všem a každý oddíl tak dostal po zásluze 3 součástky.

Potom jsou v tábořišti umístěny části hádanky, ve které se má logickou úvahou dojít k odpovědi, kdo vlastně má na zahradě ořech. Jenže Felčar umístil jeden nápis dosti skrytě a navíc se u něj chystali ke svému vystoupení kočovní herci, takže byl nalezen až po urgencích.

Ti herci byli ze společnost Chůdadlo, přijeli i se zahraničními posilami a i když se těsně před jejich vystoupení a ohnivou show spustil hrozný lijavec, předvedli skvělé profesionální představení na téma hvězdné války. Byli skvělí!