Hromobití a blesky - den pátý

Kolem páté ráno mezi námi prokličkovala houbařka s dvěma košíčky. Nebyla kouzelná a snídani nám nenesla, tak jsem si ji ráno museli udělat sami.

3. července

Kolem osmé jsme vylezli z pelíšků, uvařili si čaj a k tomu rohlík se sýrem. Rozdali se svačiny (přesnídávka, sušenka, jablíčko), sbalili a uklidili jsme tábořiště a vyrazili do Nových Hradů. Jedna skupina se vydala na zámek a ostatní se rozprchli do obchodů. My jsme našli super cukrárnu u zámku a dali jsme si do nosu. Kolem 12.00 byl odjezd, nebe se začalo zatahovat a tak jsme se ujížděli před bouřkou.

Ale neutekli jsme se a zmokli. Schovali jsme se se v autobusové zastávce. Když se déšť umírnil vyjeli jsme a schovali jsme se v jiné autobusové zastávce. Tam jsme přečkali až přestalo pršet. Cesta zpět Nové Hrady, Krabonoš, Halámky, halámecké pískovny. Zde jsme se vykoupali a protože se hnala bouřka, tak sedli jsme na oře a pokračovali do tábora. Čekala nás dobrá večeře. Bramborová polévka, šunkofleky s okurkou a druhá večeře domácí perník.

Odpoledne dorazil Milošův kamarád Michal s manželkou Klárkou a malým Vojtou a jejich chytrým cvičeným záchranářským pejskem Koudym. Michal udělal přednášku a ukázku o záchranářství a výcviku psů. Miloš si otevřel holičství a pěkně ostříhal Karla. Před večerkou nám Frantův kamarád pan Vyhlídka přivezl horkovzdušné balóny a jeden jsme vypustili. Večerka byla v deset. Jen co děti ulehly do stanů začala pěkná průtrž mračen, která byla hodinku provázená hromobitím a blesky, ale jako obvykle nás to minulo. Odlétli jen dva lehké párty stany, které zastřešují umývárnu.