Návštěva televize - den čtvrtý

Ráno začíná výtečnou snídaní koblih s kakaem. Také se nám ohlásila televize RTA, která dělala pořad o hygieně na letních dětských táborech, že by rádi navštívili náš tábora.

2. července 2008

Děti si dopoledne připravovali figurky na stínové divadlo. Kolem jedenácté se dostavila návštěva z televize, natočili naši kuchyni, rozhovor s Nowisem, Karlem, Anetkou a Fabiánem. Pak byl čas oběda a Karel nám servíroval (nudlovou polévku, přírodní řízek s rýží). Po obědě bylo velké balení na dvoudenní cyklo výlet spojení se spaním pod širákem. Doufáme, že bude pěkné počasí.

Všechny věci na cestu se zabalili k Hance do dlouhého auta a odjelo se ve 14.00 na Tušťské pískárny. Tentokrát jsme si vezli svačinu s sebou. Kolem 16.00 jsme vyrazili směr Suchdol nad Lužnicí, Hrdlořezi - pauza na svačinu, a sebrání jedné tábornice, která dělala blbosti na neměla nohy na šlapkách, strhla řízení a rozbila si koleno. Trasa pokračovala na Červené blato, kde jsme prošli naučnou stezku, kde se Adam jal přes výslovný zákaz pojídat bobule a pak měl strach, že se otrávil. Naštěstí to byla pouze borůvka a ne vlochyně bahenní. Cesta pokračovala na Dobrou vodu, bohužel tudy vedla objížďka kamionů na Nové Hrady. Ale děti máme šikovné a tak jsme kopec u Nových Hradů opět nevyjeli. Tam na nás čekal zásobovací vůz Lenka / Hanka. Byla krátká pauza na občerstvení. Milan s František zaběhli do uliček a vrátili se 40 Míšánky. Poté jsme pokračovali směr Hraniční Kámen, minuli jsme kemp Veveří, kde to bylo samé velké hovado. Kostra z čápa našla krásné místo pod Hraničním kamenem u rybníčka, přímo na rakouských hranicích. Byly přistiženi dva ujídači zásob, kdo jiný než zásobovačky H + L, ale trest je minul, protože ujídal i Franta, Lálínek i Lucka. Rozbalilo se ležení, udělal se táboráček a děti si opekly buřty. Po setmění se sesedlo a vzpomínalo na minulé tábory, kolem desáté jsem zalehli. Asi hodinku po ulehnutí vyběhl Nowis s Lálínkem oděni v trenýrkách a vyzbrojeni baterkou na údajné lupiček, kteří tam manévrovali s dvěmi vozy. Asi pašeráci. Noc byla obzvláště teplá.