Příjezd - den první

Poslední ráno bez dětiček a hurá pro ně. Milan, Franta a Lálínek, ráno odjeli do Jindřichova Hradce.

29. června 2008 

Ostatní připravili tábořiště na příjezd. Odjezd byl v 9.00 z autobusového nádraží. Na nádraží dorazila Lenka a Tříska s Petruškou. Odjezd byl chaotický, ale nakonec se vše podařilo a 23 táborníků dorazilo na Střelnici. Bráchy Šeříkovi přivezli rodiče.

Po dobrém obědě (nudlová polévka, knedlo zelo vepřo) jsme vyrazili na kolech na halámecké pískovny. K překvapení všech, byl přístup k vodě kaskadérský. Skok s kolem z písečné duny. U vody jsme válčili s vodními bombami, hráli fotbálek a volejbálek. Děti jeli na kolech vzorně a cesta zpět proběhla bez problému.

K večeři byli obložené chleby. Po véče se rozprchli do lesa, aby sehnaly materiál na přípravu 10. výročního zahajovacího táborového ohně.  Už to vypadalo, že první den máme ve zdraví za sebou a náhle se přihnal Honza Nemeth se zkrvaveným palcem na levé ruce. Štípal dřevo. Zranění bylo vážné a tak odjel s Felčarem a Milanem na pohotovost do Českých Budějovic. Ostatní se sešli u táborového ohně a za skřehotavého zvuku zapomenuté hymny Montgomery zapálili jej. Všichni včetně vedoucích a kuchyně se představili a vyslovili svá přání a očekávání od letošního tábora.

Po setmění vyrazili do lesa hrát oblíbenou hru Prachárna. Při této hře ukořistili znaky, které budou potřebovat pro táborovou hru.

Vrátil se také Honzík z nemocnice. Diagnóza - přeseknutá šlacha, uštípnutý kloub. Přijel s dlahou a bohužel nás bude muset zítra opustit. Po návratu se objevil cizinec z dob dávno minulých, samuraj, a požádal děti, aby mu pomohli návrat do jeho času. Kolem jedenácté byla večerka a dobrou noc a sladké sny, ať se vám zdá o rybách. V noci nás střežily hlídky.