Rychlý pes a jódová tinktura - den šestý

Ne letní m táboře Střelnice přestalo pršet v půl třetí ráno. Ráno bylo teplé. Po rozcvičce a snídani jsme se vydali k rybníku nad táborem na druhou část předváděčky záchranářského psa Koudyho.

4. července

Předvedl záchranu topícího se (s pomocí vesty, matrace a vytažení z vody). Miloš si na hlavu vyholil tajné znaky. Poté přišel samuraj s pohunkem (Franta a Miloš) a vykupovali od oddílů rýži nasbíranou při hře pašeráci. Draží se a smlouvá se.

Po obědě se jde na sběr borůvek. Nejrychleji naplnil kotlík 2. oddíl  , pak 1. oddíl  a  poslední 3. oddíl. K svačině byli třešně od Terezky Dražanové. Za utržené peníze si oddíly nakoupily koření od samuraje a začali připravovat chutné su-shi, dle receptu od Františka.

K přípravě použily, co příroda dala (houby, kopřivy, borůvky). Samuraj a pohunek byli pozváni k ochutnávce a následnému udělení peněz. (Milan a Lálínek). První oddíl vyhrál i přes to, že nápoj "střelnické saké" servíroval do nádoby, v které si odpoledne Šeřík louhoval svůj hnijící prst u nohy. Milanovi velmi chutnal.  

Odpoledne přijeli na návštěvu Lálův klan s nejmenším vlkodavem v kraji (300 g). Večeře - vdolečky od Karla.

Večer zpívání u ohně s kytarou  a postupně děti odcházely na stezku odvahy. Také jsme do světa pustili druhý horkovzdušný balón. Madla zase padla a ulehla na ošetřovnu. Sedělo se dlouho u ohně až nám nastydl nám lékař.