Samurajské hry - den třetí

Ráno bylo krásné počasí, po rozcvičce jsme posnídali chléb s paštikou a čaj. Dopoledne malujeme samurajské čelenky a uskutečnila se první část samurajských her.

1. července 2008

Nejdříve se musí projít stezkou mezi rozkývanými poleny (kamarád naviguje, navigovaný má zavázané oči). Následuje sumo (vytlačovaná z kruhu pupkem) - ve finále vyhrál Standa Haruda nad sestrou Anetou. A poté turnaj ve shazování z klády údery hadrovým mečem (smotaná deka) - vítěz Fabián Berka nad Janou Vrzalovou. K obídku nás K + M nasytili čočkovou polévkou, vepřový plátek s rýží a houbovou omáčkou. Po obídku jsem odjeli na pískovny na koupačku.    

Cestou do tábora jsme se chtěli zastavit v Rapšachu na nanuka, ale nebylo kde ho koupit. K večeři francouzské brambory, okurkový salát.  Na Terezku Dražanovou dolehl smutek po rodičích a tak telefonovala domů. Vzápětí volal její tatínek a nabídl nám hodně moc třešní. Kolik třešní tolik višní. Očekávaná Kristýna Prokešová se nedostaví zapříčiněno zažívacími problémy. Se soumrakem jsme se vydali na Kolibační kopec hrát hru pašeráci. V lese rozděleném cestou byla dvě osvícená stanoviště (jedno vydávalo rýži a druhé ji od dětí odebíralo). Po cestě chodili celníci a světlem baterky stříleli po dětech nesoucích rýži. Rýže se bude od dětí vykupovat. Po návratu do tábora byla večerka a hlídky se zrušili, protože nás čeká náročný den.