Den osmý - pohoda

Ráno jede Milan do Budějovic nechat udělat fotky, protože závěr tábora již není v nedohlednu. Vojta Čeloud vstal se mnou, což je nekřesťansky brzy (v 6 hodin).

Ráno jede Milan do Budějovic nechat udělat fotky, protože závěr tábora již není v nedohlednu. Vojta Čeloud vstal se mnou, což je nekřesťansky brzy (v 6 hodin). Zkoumá okolí tábora, cosi tropí a jde se mnou pro rohlíky. Děti budíme v 8.30 - jsou už všechny dost unavené. Na rozcvičku jdou ale všechny, cvičí se na louce u skautů jako vždy. Po snídani se všichni učí morseovku a vysíláme ji  baterkou i pípáním. Potom jdeme ne druhou stranu lávky a na svahu a nahoře v lese se hledají prazvířata, která si jednotliví členové oddílů vždy vylosovali u svých vedoucích. Pořadí bylo  1-3-2

Potom se jdeme koupat do řeky. Vody je dost,i když už odpadá a není prudká, ale je hrozně studená. Ale zvykli jsme si a venku je  je docela teplo, takže splouváme od jídelny až na dolní tábořiště s rizikem větví, které ční pod vodou z písku mně například sedřely kůži na břiše.. Těsně před obědem se vrátil Milan s fotkami , které se opravdu povedly. Oběd uvařil Karel na polní vojenské kuchyni, kterou jsme zase musell celou dát do pořádku,  protože tu loňskou, kterou jsme si vyčistili a používali, nám zase na Tokáništi vyměnili. K obědu byla polévka a vynikající svíčková a bylo těžké uvěřit, jak dobré jídlo se dá v polních podmínkách uvařit. Po obědě při poledním klidu se koná letecký den, protože řada stanů už vypadala jako pelechy pralidí či praopic. Potom hrajeme hru s morseovkou, kdy ten, kdo neví znak, který si vylosoval, musí běžet k totemu, aby se podíval na správné řešení. Pořadí bylo 2-1-3 a pak se běželo ještě jednou a změnilo se v druhém kole na 2-3-1. Petruška několikrát popletla pořadí a tak se dost naběhala. Pak  hrají vedoucí volejbal a děti se připravují na zítřejší tradiční fotbalový zápas s Rapšachem. (Včera jsme  s Lálou dojeli na hřiště a domlouvali zápas Dnes přijel Honza Šroub (tel.606162465) s kamarádem potvrdit zítřek na 13 hod.) Hrají fotbalový  turnaj mezi oddíly, jehož výsledek byl 1-2-3.   Přijela Lenka Kořínková a přidala se k volejbalu a pak i Nikola a Kristýna, takže nás bylo akorát.

K večeři jsou francouzské brambory s mlékem a pak se jde na další strhávanou. Chybí Dominika, která měla teplotu 38,4 C a vůbec vypadala velmi choře a dokonce i občas ztrácela svůj třeskutý pražský přízvuk.Mimochodem, druhý takový přízvuk má Linda, která, pokud vím , v Praze nikdy nežila, takže na Milanově rasové teorii o Praze  bude asi něco v nepořádku.. Strhávaná se nedala hodnotit, neboť na táborníky vyrazily vosy a velmi rychle ovládly bojiště. Nezdržovaly se strháváním fáborků a bodaly. Nejvíce postiženi velkým počtem žihadel byli Majda Slámová, Kiki Prokešová, David Kovanda, Tomáš Drs, jiřík Vrzal, ale nikdo příliš neotekl a hlavně nebyl alergický.. Zatímco jsem je ošetřoval, hráli všichni kytaristé (Milan, Miloš,Fabián, Kapr a Tyši) pod přístřeškem písničky z našeho táborového zpěvníku. Pak se pořádně setmělo a šlo se do lesa nad táborem hrát pašeráky - Výsledek byl  (jo, to kdybych věděl, nepamatuje si to někdo?) Přežili všichni Jen David si přinesl zboulovanou holeň po pádu na kámen a Petr Vaniš se dloubl do oka. Všichni jdou hned spát a rádi, ani moc nepovídají. Sedíme s Lenkou v kuchyni a povídá se.