Den třetí - z felčarova deníku

Probouzím se s pocitem, že něco je jinak. Včera jsem si zvykl na déšť, takže mne překvapilo, že plachtou stanu prosvítalo slunce. Všechno oblečení je vlhké, ale venku je docela hezky. Tábor ještě spí, ačkoliv je už sedm hodin.

7.7. úterý

Jen několik postav se v lehkém předklonu plouží k zelenáčům drobnými krůčky a zpět pak odchází se zřetelnou úlevou ve tváři a s nadějí, že urvou ještě pár minut spánku. Ptáci zpívají, ptáci řvou. Hlasité bekání, které jsem přičítal roztouženému srnci, se ukázalo být Vojtovým kašlem. Za chvíli už vylézá celý Vojta a má obličej od krve. Myslel jsem, že je to epistaxe, anebo že se popral, ale neví. Je celý odřený a neví, jak se mu to v noci přihodilo. Jedinou teorii, kromě naštvaných mimozemšťanů, je Frantova poznámka, že chlapec v noci často padá z postele. Beru si přepravky a jdu do pekárenské boudy. Na trávě jsou kapky vody a slunce je rozsvěcuje jen pro mě. Mám dobrý pocit z toho, že ostatní ještě chrní a les mám jen pro sebe, ale vzápětí zjišťuji, že ponesu dosti velký náklad šátečků a pečiva (šest přepravek v houfu komárů znamená koledovat si o anémii!). V táboře s potěšením řvu budíčkovou píseň o tom, že jsme potichu.  Rozcvička je zase na louce u skautů a vede ji Lála. Aneta předvádí, jak neumí běhat, ale pádí pozoruhodně rychle, takže jí nevěříme, ale nejde jí to říci, protože utekla.. Snídaně se sluncem v zádech je příjemná a po ní sušíme věci. Převlékají mne opět za Unmlaskase a belhám se k ohništi, abych zahájil PRAOLYMPIÁDU. Snažím se rozdělat praolympijský praoheň, ale nejde mi to, protože je všechno mokré a navíc hrozí, že mi chytí mé dlouhé nové vlasy. Nakonec je oheň zapálen a začíná první disciplína
  • PRABĚH (ke skautům a cestou si zapamatovat písmena). Vítězové: (nevím - nepamatuje si to někdo?)  Potom následuje
  • PŘETLAČOVANÁ (plácnutím do dlaní vychýlit protivníka ze stoje) Vítězové: Fabián Berka, 2.Kristýna Černochová 3. (nevím - nepamatuje si to někdo?)
  • SKOK S MAMUTEM: (skok do dálky se všemi kožešinami) Vítězové: 1. Fabián Berka, 2. David Fittl, 3.Vojta Princ
  • VYTLAČOVÁNÍ Z KRUHU (s rukama za zády) Vítězové: 1. 2. 3.  (nevím - nepamatuje si to někdo?)
  • SLALOM NA KOLE (na čas i trestný čas za chyby) Vítězové: 1. 2.  3 . (nevím - nepamatuje si to někdo?)

Pak už je čas na oběd. Je vynikající smažený sýr s opečenými brambory (Karel s Maruškou se překonali). Po obědě rychle využíváme hezkého počasí a jedeme na pískárny. Kromě koupání a volejbalu oddíly staví Věstonickou Venuši (Vítězové: 2.oddíl měl Venuši jako z archeologické učebnice, , pak oba ostatní - 1.oddíl jen opískoval a přetvaroval Jirku Vrzala ( vypadal dosti Věstonicky) a 3.oddíl postavil futuristicko-erotickou sochu Venuše po pás ve vodě.) Pak se začíná schylovat k dešti a tak jedeme domů. Závodíme v další disciplíně praolympiády, kterou je.

HOD KOSTÍ: (polenem) Vítězové:1. Fabián Berka, 2.David Fittl a 3. Vojta Princ Déšť stále přichází a polevuje

Potom večeře s vynikajícími bavorskými vdolečky, na kterou jsem skoro zapomněl pozvat Miloše, ležícího ve stanu a bojujícího s proradným virem. Ale vzpomněl jsem si a tak to stihl ! Déšť nás pak donutil odebrat se do klubovny. Hrajeme hry - AKTIVITY, PODLÉZÁNÍ TYČE (Vítězové:   a nakonec I PÁKA ( zvítězil Fabián, druhý Vojta Princ ), BANG a potom JMÉNO - MĚSTO.  Protože se na nás všichni varují, že se chystá počasí ještě ohavnější, než jsme zažili doposud, kontrolujeme stany a děti jdou spat včas a bez hlídek.

Jak jsme čekali uragán

Vše začíná asi v 19 hodin. Milanovi přichází první zpráva o blížící se živelné pohromě od suchdolských policistů, kteří za námi byli dopoledne, aby si sepsali ohrožená tábořiště. Později od nich přichází upřesnění - ve 23 hodin má přijít vichr z Rakouska. To už vydatně a vytrvale prší. Děti si hrají  v klubovně. Zprávy o rozpoutaných živlech se množí a Milan telefonuje na všechny strany, ale nikdo neví nic konkrétního. Volá i Vláďa Prokýšek a všichni přemýšlíme i stromech okolo tábora - vydrží? Jsou dosti daleko od stanů? Přestěhujeme v prudkém dešti všechny děti do klubovny i za cenu velmi stísněných podmínek? Všichni se připravujeme na uragán z Rakouska a jsme dobře nachystáni. 23:00  Děti už dávno sladce spí, déšť je vytrvalý, zato po větru ani památky. Kolem půlnoci slabší jedinci odpadají (Felčar). Jdu spát a slibuji,všem, že se přivážu na lůžko, aby mě vítr neodfoukl. Miloš, kterého skolila virosa takřka prasečí, zádumčivě žužlá Paralen a je lehce zarudlý. Za další hodinu ustává i déšť, takže mohou jít spat i ostatní s pocitem, že perfidním Rakušákům se nedá věřit - zpackali I tuhle živelnou pohromu. Uragán na nás stopy zanechal, naštěstí ale ale jen psychické.