Příjezd do galské vesnice

Ráno odjíždí do JH pro galské obyvatelstvo Franta, Jitka, Milan. V 9.00 odjezd z JH, kluci jedou na melouny.

4.7.2010 - den první

Nevešla se všechna galská bagáž a tak se doložila k Hance a hurá do galské vesnice. Autem přijíždí do tábora Karolína Voklové a bráchové Machanderové. V Galii je strašné vedro a utočí zuřiví galští moskyti. Prcháme před nimi do posvátné řeky Dračice. Zjistili jsme, že nám ji Římané poněkud vysušili a nechali nám pouhých 20 cm vody. Hrajeme vodní vybíjenou se dvěma míči a každý vybitý se musí oživit pro vrácení do hry v řece.

Objevil se tu nějaký hnědý mužík alias Felčar se svojí dcérou Peťou. Přímý spoj Korfu, Praha, Střelnice. Kuchyně se vyznamenala výtečným obědem a těšíme se na slíbené žížaly z lesa, které budou k večeři. Vyhlašujeme turnaj v přehazované. V dramatickém finále zvítězila první galaská vesnice (1GV) nad Radou starších. Ve stínu hrajeme představovanou a hurá na dřevo na slavnostní zahajovací táborák. Nepřišli jsme o žádného Gala ani jeho část, učíme se řezat pilou na čas. Vše samozřejmě pod dohledem zkušeného chirurga Felčarixe. Žížaly z galských lesů nám dodaly sílu a dokončujeme přípravu táboráku.

Felčarix s Honzou se vydali na loupežnou výpravu do římského tábora a uloupili Felčarixovu chýši. Hurá nemusí spát v obraném příkopě za vesnicí a nebude ohrožen na životě krvežíznivými bestiemi. (tím samozřejmě nemyslíme děti). Při zahajovacím ceremoniálu zapálení táborového ohně to Anetě moc nezapalovalo. Kristýna podpaluje pro mír, Jana pro přátelství, Aneta za svobodu (pokud si vzpomene) a Jitka za lásku. Malí Galové se postupně představují a říkají Radě starších na co se letos těší. Pějeme galské národní písně, vyprávíme vtipy a haníme Římany. Náhle se mezi námi objevil moudrý Druid zahalen do bílého roucha s letitým bílým vouse a kotlíkem bylin, z kterých se vaří kouzelný posilující nápoj, abychom Římskou přesilu porazili nejenom sílou ale i moudrostí. Ve chvíli nepozornosti vnikli do vesnice dva šerední, zarostlí, páchnoucí, suroví, po zuby ozbrojení římští pohůnci a odvlekli Druida, který se zde měl setkat s Asterixem a Obelixem. Když Asterix a Obelix dorazili, k nemilému překvapení zjistili, že byl Druid odvlečen do římského zajateckého tábora na nedalekém kopci. Po poradě se vydali galští vesničané Druida osvobodit. 6 Galům se podařilo proplížit až k zajatému Druidovi. Po namáhavém dni v Galii nastává zasloužený noční odpočinek nad nímž bdí noční strážce Honza za pomoci malých galských vesničanů