Letní tábor 2009

Den třináctý - závěrečný táborák


14.10.2009

Dnešní den jsme zahájili rozcvičkou raději v bezpečí tábora (komáři jsou děsivá hrozba v tomto roce!). Poslední den tábora je vždycky jiný - balí se, uklízíme tábor, odvážejí se důležité součásti vybavení jako basketbalový koš, jurta atd.

Den dvanáctý - prakasíno


11.10.2009

Na rozcvičku běžíme ráno na obvyklou louku u skautů, ale tu zatím obsadily milióny komárů, kteří se na nás nemilosrdně vrhli a vyhnali nás zpátky do tábora.

Den jedenáctý - bahenní lázně a spící doktor


08.10.2009

V noci a nad ránem se na nás vrhali komáři v celých houfech takže jsme dosti poštípaní. Ráno je krásně a někteří vedoucí se koupají (Felčar, Franta).


Den desátý - cesta do Hradů


05.10.2009

Ráno vstávám jako vždy v 6 hodin a po poklusu pro rohlíky, který je zcela nutný, protože cesta nahoře nad táborem je zamořena komáry, jsem vzbudil Týnu a Fabiána, kteří si přáli zúčastnit se ranního běhu.

Den devátý - vaření čaje


02.10.2009

Ráno rozcvička, snídaně a pak je vyhlášen závod ve vaření čaje. O kotlíky jsme přišli kdesi v úschovně této zimy - nevrátily se nám a tak se vaří v ešusech.

Den osmý - pohoda


30.09.2009

Ráno jede Milan do Budějovic nechat udělat fotky, protože závěr tábora již není v nedohlednu. Vojta Čeloud vstal se mnou, což je nekřesťansky brzy (v 6 hodin).


Den sedmý - přišli knám mamuti


27.09.2009

Ráno je skoro podzimní počasí, ale docela sucho. Pak zase chvíli poprchává, střídá se teplo se zimou.

Den šestý - Milošovo bloudění


24.09.2009

Ráno jsou všichni velice gumoví a tak se začíná nějaká činnost až po desáté. Musíme si vyrobit trička a vybrána byla sypaná batika.

Den pátý - praterčák


20.09.2009

Hned ráno jde Milan s Láďou značit trasu na terčák a protože jsou už všichni dosti unavení, nechávám táborníky spát déle - tedy až do půl deváté. Po rozcvičce a snídani si jednotlivci vylosovali pořadí a po pěti minutách vybíhají na trať.


Den čtvrtý - místní květen


10.09.2009

Ráno je až kupodivu hezky. Někde jsem ztratil hlas (take řvu po ránu , že jsem potichu, v rámci budíčku) Svítí slunce a po nočním dešti zbyla jen zatopená část tábora u dolního ohniště.

Den třetí - z felčarova deníku


08.09.2009

Probouzím se s pocitem, že něco je jinak. Včera jsem si zvykl na déšť, takže mne překvapilo, že plachtou stanu prosvítalo slunce. Všechno oblečení je vlhké, ale venku je docela hezky. Tábor ještě spí, ačkoliv je už sedm hodin.

Den druhý - Prší a prší ...


07.09.2009

A prší a prší... Ráno počasí vypadá docela slibně. Hned při budíčku jsme přišli o proslulý vytříbený hlas Milana, neb řval tak mocně, že je potichu, až se mu hlasivky uzlíky pokrývaly. Rozcvičku jsme vzhledem ke zrádné kluzkosti mokrých schodů udělali na louce u skautů.


Den první - odjezd do pravěku


06.09.2009

V neděli v 9 hodin ráno nadešel okamžik skoku v čase i v prostoru - od domu dětí ve třetím tisíciletí na Střelnici do pravěku. Bylo nás ale o dva více, neb dva táborníci Rokytovi se rozhodli vydat se do pravěku teprve den před odjezdem a jak řekli, tak udělali a přijeli - dobře udělali, rychlá rozhodnutí bývají úspěšná.

Bylo nebylo


04.09.2009

Přátelé, kamarádi. Zatímco loni jsme s Haničkou,( blahé paměti,kde je tý hezký holky konec,do Turecka ji prej prodali) psali deník tak, aby z něj vypadlo vše osobní a navzájem si "donášeli" různé události, letos jsem psal o tom co jsem zažil já (samozřejmě s nezbytnou pomocí computeru SEIKO-typ LUCY UI2009,za kterou týmu konstruktérů tímto děkuji).