Karlova grilovačka

Celodenní sportování na stěně, na kole a plavání je odměněno grilovačkou od Karla.

12.7. Úterý

Ráno je krásně, svítí sluníčko a jdu běhat a u Rapšachu jsou kupodivu ještě třešně a pak skok do Dračice - prostě skvělý začátek nového dne a další kousek do mé sbírky hezkých momentů, které stojí za to si zapamatovat.. Po rozcvičce a snídani jedeme naposledy na Tokániště na stěnu. Snažíme se každý přelézt co nejvíce cest, na jejich vrcholu jsou krabice, kde si každý vylovil svůj dárek. Ti, co nelezou, učí se ve stínu pracovat s mapou a s buzolou. Výsledky rychlolezení o zlatou termofólii - 1.Martin 2.Terka B. 3. David.
 Vedle nás se staví ještě třetí cvičná stěna, ale tu zažijeme až za rok. Domů jedema až na oběd - jsou borůvkové knedlíky. Je vedro a dusno a proto se jedeme koupat na pískárny. Probíhají kruté boje s vodními bombami, plavání na mělčinu, volejbal a s Terkou D. a Péťou plaveme tradičně na druhou stranu.. Pak jsme snědli zmrzlinu a jeli domů. Všichni už jsou trochu unavení a Ondra Nohava najednou spadl s kola, když se vyhýbal větvi nějakého keře. Až na odřeniny a naraženou bradu se mu nic nestalo, ale leknutí to bylo! V táboře se Karel pustil do grilování . Naše oblíbené jídlo - brambora v alobalu , grilované maso a zeleninový salát jsou stále nezapomenutelné.
Při volejbale se srazila Terka B. s Davidem tak nešťastně, že si zhmoždila malíček na noze. Nakopla ho zřejmě srdečně, ale nesprávným prstem. Kromě bolesti se navíc nemůže pořádně vejít do boty, protože prst je nezdravě modrý a hrozně otekl. A tak místo toho, aby jako obvykle pobíhala po táboře, jenom smutně pajdá a její naděje pro hlavní soutěž o nůž berou za své.

Po večeři jdeme lovit signál a louka nad táborem je rázem místem setkání zvláštního druhu cvoků. Všichni přecházíme sem a tam, pokyvujeme a občas si přehazujeme telefony, abychom pozdravili spřátelené dledé tváře. Potom ještě lezeme na balíky sena a skáčeme dolů a pobíháme po louce je to všechno bezva. až Terka D.ztratila svůj mobil, ale skoro hned ho našla, takže to byla úspěšná výprava.

Za tmy jdeme hrát Strážní věže. Jdeme daleko, až na louku u saloonu. Terka B. musí skákat po jedné, protože prst bolí, nafukuje se a tepe, ale vzdát to odmítá.Jenže je skoro úplněk a jasno a tak je vidět skoro jako ve dne, což tuhle hru dosti poznamenalo.

Holky spí zase v tee-pee a do druhého tee-pee jdou kluci, takže stany jsou dosti vylidněny. Ale dnes je docela teplo a sucho a hlavně bezbouřkovo.