Borůvky

V noci hodně pršelo, ale ráno už je zase hezky.Před rozcvičkou, na kterou přišli všichni celí rozespalí padl další z Milanových slavných přeřeků, když chtěl prohlásit, že mu dnes všichni připadají nějací vyjukaní.

9. den   - 13. 7. Pondělí

V noci hodně pršelo, ale ráno už je zase hezky.Před rozcvičkou, na kterou přišli všichni celí rozespalí padl další z Milanových slavných přeřeků, když chtěl prohlásit, že mu dnes všichni připadají nějací vyjukaní. Místo j se mu tam vloudilo š a všichni zírali, jen on si nějak neuvědomil, co vlastně řekl. Všechno dorazila Péťa, která kýchla a pravila, že si je trochu pšíkla, čímž odbourala Lálu, kterému nějak splynulo toto sloveso s poněkud odlišným výrazem „pšoukla“ a musela mu vysvětlovat, co že to vlastně udělala. Chvíli trvalo, než se lingvistické zmatky vysvětlily.

Dopoledne jdeme za Dračici a v prudkém svahu musí táborníci vyhledat a přinést útržek vylosovanou pohádkovou bytostí. Zvítězil oddíl 1 před odd.2 a odd. 3.

Potom přišel král s královnou a oznámil, že v táboře je poschovávaná rozstříhaná zpráva a táborníci musí najít její části a sestavit text o fotbalovém zápase v říši pohádek. Zvítězil 2.oddíl před 3.odd. a 1.odd. K obědu pak byla Frankfurtská polévka a smažený květák. Díky Karlovi jsou všechna jídla zážitkem, na který se všichni těšíme. O poledním klidu se musí snést zpátky stan Jany a Jitky. Potom se jde na borůvky. Ve sbírání zvítězila Barča Nováková před Kubou Kümmelem a Edkou.

Po návratu a svačině se chystá velké divadelní představení podle vylosovaných pohádek.

Zvítězil oddíl 2 s pohádkou O kohoutkovi a o slepičce, kde perlil Vojta v roli vypravěče, Anetka jako Slepička a Lukáš jako Kohoutek a také zapojením diváků v podobě skryté kamery. Na druhém místě skončil 1. oddíl se Šípkovou Růženkou, ve které bylo publikum překvapeno moderním pojetím spoře oděného Šeříka. Na třetím místě skončila Červená Karkulka 3. oddílu, která byla velice dobře vymyšlená, ale svou složitostí, především vstupů na jeviště, předběhla značně svou dobu a bude asi doceněna až v příštích generacích. Mimo soutěž se zúčastnil také ČTYŘLÍSTEK, ve složení Lála jako Fifinka, Franta jako Bobík, Madla alias Myšpulín a Terka coby Piňďa.

Potom se až do tmy hraje na kytaru a pak se jde na stezku odvahy s dobrovolnými pohádkovými strašidly : Terka Bob, Madla Bobek, Péťa Loupežník, Vojta Čarodějnice, Týna Čert a Felčar Hejkal.