Předtáborový rozjezd

Tábor sice začíná až příjezdem dětí, ale už pár dní dříve se na tábořiště sjíždějí vedoucí.

Den 0

Tábor sice začíná až příjezdem dětí, ale už pár dní dříve se na tábořiště sjíždějí vedoucí. Důvodů je více, ale ten hlavní je asi ten, že si chceme užít ten čas, kdy je ještě možné domluvit v klidu poslední nápady do hry, připravit si různé převleky a další udělátka, která jsme si více či méně připravili a také se dojít vykoupat, zahrát si volejbal a prostě být v klidu a pohodě pospolu, což je stav, který později trochu zaniká v táborovém shonu.

Letos trval tento nultý čas od pátku odpoledne a sešli jsme se v sestavě, kterou nelze několika slovy vystihnout, takže výkřiky za jmény jsou spíše drobnými šťouchanci nežli charakteristikami:

Milan Novák – hlavní vedoucí a také hlavní pohon a organizátor táborových aktivit, bez jehož buldočí vůle by tábor asi nebyl.

Vedoucí:

Miloš Prokýšek – jeho zástupce a často aktivity tohoto pohonu provokující a doplňující prvek.

Franta Čeloud – přírodní polyhistor a všeuměl, výrobce a dárce hlavní ceny pro vítěze táborové soutěže

Láďa Landkamer - Delfínek, který který patří k také k hlavním motorům srandy na táboře

Jana Vrzalová – další člen Klubu Delfínků, svou velkou energii a nápady do tábora předává celkem nenápadně, ale o to účinněji a prospěšněji. Pro úplnost je nutné zmínit třetího Delfínka, Anetu, které v účasti zabránila jen spousta kilometrů a posunutý konec školního roku.

Jitka Vrzalová – tichá, nenápadná, užitečná, oblíbená, do nepohody vhodná.

Instruktor/ky – nezbytné propojení mezi dětmi a vedoucími, tak trochu bojující o místo na slunci. Všichni byli prima a to, že tábor perfektně šlapal byla hodně i jejich zásluha.

Tereza Buzková

Vojta Čeloud

Kristýna Černochová

Madla Slámová

Petra Třísková 

Kuchyně:

Karel Kadlec – vrátil se nám po roce, kdy musel rehabilitovat a jeho výkony byly opět heroické. Dobře a hlavně chutně nakrmený táborník je základem úspěchu tábora – pravil kdosi a pokud tak nepravil, pravím já.

Marie Kadlecová - kromě toho, že je Karlovou všestrannou oporou, představuje i spojovací článek k Domu Dětí JH, pod jehož plachtami plujeme.

Ošetřovna:

Felčar alias Petr Tříska. Dělám, co můžu, i když na některé činnosti člověka medicína jen velmi chatrně připravila.

Noční hlídač:

Petr Tyšer – neodmyslitelná součást tábora, vykonávající spoustu užitečné práce a produkující spoustu pohody.

Byl alternovaný Petrem Skřivánkem, který dělal totéž ve druhé polovině tábora. 

Byla pohoda, celkem krásné počasí a koupání. Felčar někde píchl zadní kolo, což znamenalo docela složitou záchrannou operaci. Stavěly se chybějící stany, přivážely se deky a další vybavení a na místo byla usazena i veledůležitá chlebárna, do které nám vždy pekaři ukládají pečivo. Večer jsme si nachystali převleky. Detaily lze vidět na fotkách na stránkách uduorp itorp.