Širák

Ráno je zataženo, ale neprší. Po snídani malujeme vlajky a potom jdeme do lesa na strhávanou.

12. den   - 15.7. Středa

Ráno je zataženo, ale neprší. Po snídani malujeme vlajky a potom jdeme do lesa na strhávanou. Boj je velice tuhý a vyrovnaný, ale nakonec se do něj vložily vosy, kterým se nelíbilo, že jim táborníci běhají okolo hnízda a boj ukončily. Nejvíce žihadel dostala Anička Malá (7) a Maty Haruda (5), ale své dostala i Edka a Barča Nováková, vosy pokračovaly ve výpadech i v táboře, protože byly zákeřně zamotány v oblečení.

Potom jedou na Tokániště na stěnu lézt ti, kterým lezení přirostlo k srdci – což je asi polovina tábora. Ostatní hrají na schovku a dodělávají různé práce a hlavně se chystají na velký dvoudenní puťák. Každý oddíl má svou trasu a jde se podle mapy a buzoly. Cestou se musí plnit 5 náročných úkolů, aby se získaly indicie, které napoví název pohádky, kterou je třeba uhádnout.

Jdu s oddílem HEJ (3.) a ti mají na prvním stanovišti šifru, kterou rychle vyluštili (My jsme malí táborníci a přespíme na Zajíci.) 1. Indicie: Les. Potom Ken ztratil nůž v lese, ale kupodivu ho zase nalezl. 2. Stanoviště (10 rostlin) 2.Indicie: Kruh. 3. Stanoviště – Práce s buzolou – 3.Indicie: Tyši,

Na 4. stanovišti musíme uvařit polévku, což se podařilo na výbornou, a předvést typy ohňů.

4.Indicie: Alkohol.. Poslední, 5. stanoviště byla Morseovka a napsali v ní zprávu, takže dostali 5. Indicii: Císařský řez. I když zpočátku převažovaly hlasy pro 12 měsíčků, s indiciemi oddíl jednomyslně a správně uhodl Červenou Karkulku. Přišli jsme na krásné tábořiště na louce s balíky sena. Malý táborový oheň (je sucho) a opékání buřtů a pak jdeme do lesa hrát pašeráky, ale moc to nešlo a tak jdeme spát.