Cykloolympiáda

Ráno už je ale opravdu krásně, svítí slunce, i Pája Kohutová vstala v pohodě a vrátila se do stanu a k hrám.

13.7.Pondělí

Po rozcvičce a snídani začínáme s Cykloolympiádou. Všichni jsou ale už trochu unavení a trochu zatuhlí, takže je k vidění řada pozoruhodných pádů. Největší předvedla Bára N., která si zablokovala přední kolo a šla přes řidítka, ale naštěstí všechno proběhlo bez zranění. Výsledky jednotlivých disciplin : Rychlost: 1)Vojta  Štika  2) Míša Rada 3) Jirka Pergl

Pomalost: 1) Táda Vichra 2) Vojta  Štika   3) Ríša Štrobl

Zručnost: 1) Vojta  Štika   2) Tom Zelinger 3) Ondra Pergl (z vedoucích i celkově Jirka Vrzal)

Po olympiádě jsou ještě slogany a letos jsou opravdu těžké! Pořadí: 1. Zuzka Jechová, 2.Bára N. a Mára D.  3. Vilda, Jirka, Míša,Pája Kubal, Kryštof, Martin Eli. K obědu je skvělý květák.

Po odpoledním klidu má každý oddíl hodinu na cestu na kole do Rapšachu, nákup zmrzliny a dobrot a návrat zpět. Ostatní zatím vyrábějí placky Star Wars.

Potom v lese hrajeme A-Z kvíz. Běhání po lese všem jde, i když je spousta odřenin a drobných poranění, ale nevyšla moc fáze řetězení značek, protože se mozky oddílů snažily blokovat tak účinně, až to vypadalo na remízu. Ale nakonec se řešení našlo v podobě kritéria počtu získaných značek. Zpátky jdou někteří stateční,anebo  důvěřiví , táborníci za Felčarem přes řeku a dosti se namočili, protože vody je po pás,takže sušíme. Jdeme se koupat všichni do peřejí.

K večeři jsou zapékané housky se salámem, kečupem a sýrem. Po večeři má být dřevorubecká olympiáda, ale všichni jsou unavení a tak raději hrajeme i strážního ohně na kytary (Milan, Pája Kubal, Verča a Terka na ukulele, Miloš také, ale přetrhl strunu a tak mění všechny. Vysíláme po setmění stezku odvahy ty největší a všichni došli, i když pro některé to byla spíše stezka hrůzy. Hlídky jsou a začíná Viki s Markétou. Je  dosti chladná noc s krásnými hvězdami a dobře viditelnou Mléčnou dráhou.