Příjezd

Tábor se nakonec podařilo uskutečnit a konečně jsme na Střelnici.

5.7.Neděle

Když nadešel rok 2020 a přípravy tábora byly v plném proudu (proudil hlavně Milan, jako vždy a budiž mu za to dík) , bylo největším problémem sucho a blížící se generační obměna táborníků. Jenže potom nastala krize s Covid-19 a dlouho nebylo jisté, jestli vůbec  nějaký tábor bude a za jakých podmínek se uskuteční, Nakonec se vše v dobré obrátilo a mohli jsme jet při dodržení některých speciálních nařízení. Jedním z nich byl příjezd táborníků přímo na Střelnici, což v tamních podmínkách hrozilo dopravním kolapsem. Nakonec se vše podařilo vyřešit řízením dopravy jako za pomoci vysílaček, Jirka se osvědčil v roli dispečera a vlastním tělem bránil příjezdu nadbytečných aut. Vedlejším přínosem bylo  zabírání stanů podle pořadí příchodu na tábořiště. A sucho, kterého jsme se báli vyřešily deště v červnu, které způsobily, že v Dračici u tábora bylo tolik vody jako málokdy v naší historii. Jenže znamenaly také záplavu komárů, kteří nám tentokrát opravdu masivně pili krev!

Po příjezdu jsme se shromáždili pod přístřeškem a dozvěděli jsme se některé informace důležité pro naše přežití na táboře.  Také jsme se rozdělili do oddílů.

Všichni si vybalili a po výborném obědě jdeme do lesa na dřevo a stavíme hranici pro večerní táborák, ti největší sbírají smůlu a připravují faguli. Chceme využít dobrého počasí a vyzkoušet i kola a tak se jedeme koupat na pískárnu. Dodržujeme pravidla hygieniků a jsme rozděleni po oddílech, což je výhodné i proto, že to umožňuje lepší kontrolu koupajících se dětí. Voda je skvělá!

Po návratu se chystáme na táborák , Milan ladí své nové banjo, Miloš kytaru a jde se k táboráku. Zapalují ho nejmladší instruktoři.  Jako vždy se všichni představujeme,říkáme , co si od tábora slibujeme a dostáváme táborový šátek. Překvapil Vláďa Hruška z televize, který přišel pod pseudonymem. Potom přišel k táboráku Han Solo se svým přítelem Čuim a Jeddijkou Rei a požádal o pomoc. Jeho vesmírnou loď Falcon Milenium poškodilo imperiální vojsko, takže musel přistát nedaleko odsud a potřeboval by ji opravit co nejrychleji, protože Čui se za dva týdny žení a jeho nevěsta nepočká. Proto vypsal jako odměnu velikou sumu Galaktických kreditů pro oddíl, který mu sežene nejvíce náhradních součástek. Čui k tomu vysvětlování hýkal tak dojemně, že všichni chtějí pomoci.... a samozřejmě je zde ještě další motivace v podobě Soutěže o nůž Franty Čelouda.  Nůž je letos opravdu krásný a všichni si ho můžeme prohlédnout.

Po táboráku, když se setmělo,  jdeme všichni již tradičně do lesa na obvyklé místo hrát prachárnu. Letos se ji podařilo dobýt těmto táborníkům: Tom Kovanda, Marek Skala, Kačka Nováková, Verča Kvičerová, Vojta Štika, Ríša Štrobl, Patrik Kalus, Denis Vránek a Hynek Plojhar a každý z nich dostal 10 bodů do soutěže o nůž.  Pak už se jde spát, dnes ještě bez hlídek.

Oddíly:

1) Zuzka Plojharová, Míša Kubal, Jirka Pergl, Ondra Pergl, Markéta Paroulková, Maty Veselý, Honza Kvičera, Viky Manhartová, Bára a Kačka Novákovy, Martin Paroulek, Mára Dvořák, Ríša Štrobl.

2) Štěpa Slezák, Martin Eliášek, Pája Kohutová,Vilda Štika, Pavel Kubal, Tom Kovanda, Denis Vránek, Agi Jarolímová, Zuzi Jechová, Vítek Svoboda, Anežka alias Naděžda Šimonová, Kačka Kümmelová, Dan Kvasnička, Míša Rada a Nina Radová

3) Hynek a Kryštof Plojharovi, Patrik Kalus, Petr Krehák, Mari Štádler, Vojta Štika, Ema Radová, Vojta Prokeš, Tom Zelinger, Táda Vichra, Verča Kvičerová

Velení kosmické lodi Střelnice: Velitel: Milan Novák

Náčelníci: Franta Čeloud, Miloš Prokýšek, Lála Landkamer, Madla Slámová, Teka Buzková,Jirka Vrzal, Verča Čechová, Alča Jechová, Aneta Veselá,

Vesmírná kuchyně: Alena Nováková a Maruška Kadlecová   

Lodní ranhojič: Felčar Petr Tříska

Stany dětí:

Ema-Kačka N. , Dan-Vítek, Bára N.- Agi, Nina-Pája, Zuzka J.-Zuzka P.,Honza-Míša R.,Anežka-Kačka N., Vilda-Vojta, Páťa-Péťa, Štěpa-Mára D., Jirka-Ondra, Markéta-Viki, Mari-Martin P., Táda-Tom Z., Kryštof – sám, Ríša-Mára S., Verča – sama, Hynek-Maty,   Tom K.-Denis, Pája K.- Martin E.,  Míša K – Vojta P.d