Prší a prší

V noci hodně prší, takže je ráno mokré, ale již bez deště. Po rozcvičce snídaně - máme šátečky.

9.7. Čtvrtek

Dnes jde lézt na Tokániště 3. oddíl a v táboře zatím v přehazce malí 2 porazili 1 a velcí 1 porazili 2, ve vybíjené  1 porazila 2.  Po obědě (vývar, kuře s brkaší různých barev, kompot) během poledního klidu pořádáme výpravu proti proudu Dračice – od místa, kde se koupáme, až k přístřešku :)

Jdeme na druhou stranu hrát Edge of Star Wars. Pořadí je 1 -3 – 2. Drobné škrábance a podvrtnutí řešíme přímo na místě v borůvčí.

Potom v táboře se konají souboje na kládě s dekou-mlátičkou (Whomping cover). Jsou velmi tuhé a vítězství si odnesl Míša Rada před Kačkou K. a Ríšou Š.

Všichni se oblékli do svých převleků pro Star Wars a jdeme se fotit mezi stany pro společnou táborovou fotku.

Potom se jde na tábořiště ke skautům, kde si chystáme ležení s přístřeškem z plachty a opékáme u ohně buřty. Máme 2 kytary –Pája Kubal, Verča, terka hraje na ukulele.  Milan vzal s sebou dron a filmuje nás i tábor. Chystáme se k dobývání tábora a je trochu změna, protože tentokrát musí děti donést do tábora, a umístit do určených sklenic, značku svého oddílu a jsou lapáni vedoucími.  Během dobývání Franta, který byl tajným upírem v rámci paralelní hry povraždil všechny vedoucí a nikdo si ničeho nevšiml... Noc byla krásná, plná hvězd, hra proběhla bez zranění a bylo teplo , ideální pro spaní pod širákem.