Půlden ve dvou

Ráno bylo také krásné, ale chvíli to vypadalo, že nebude snídaně, protože nový řidič pekařského auta zabloudil.

10.7. Pátek

Ráno bylo také krásné, ale chvíli to vypadalo, že nebude snídaně, protože nový řidič pekařského auta zabloudil a vypadalo to, že nepřijede – ale našel se!  Vyhlašují se výsledky dobývání tábora 2 (43 značek) – 3 ( 38 značek) – 1 (37 značek). Individuálně : 1.místo Ríša, 2. místo Ema, Kryštof,Martin E., Míša  3.místo  Táda,Nina,Vítek,Dan,Denis, Pája Kubal.

Rozcvička dnes odpadla, všichni si vybalují, suší a ukládají vše, co přinesli z druhého tábořiště.

Potom se jedeme koupat  na Tušť na pískárny . Probíhají velmi tuhé boje vodními bombami. Je veliké vedro, slunce pálí a komáři jsou, jako vždycky, všudypřítomní. Voda je ale skvělá a mezi koupáním hrajeme molitanový soft ball, volejbal, nebo si je kopeme s míčem.

Po obědě horko trvá, takže o poledním klidu se  zájemci mohou koupat ještě v Dračici. Ostatní se mohou povalovat s knihou.

Když skončil klid, nastal „Půlden ve dvou“. Abychom se naučili nelehkému soužití náhodně vylosované dvojice jsou za zápěstí připoutány a hned se jde na borůvky, abychom si rovnou tento způsob života vyzkoušeli v praxi. Možná to ale byldůvod , proč se letos nasbíralo tolik borůvek.  Ale spíše to bylo tím, že jich bylo opravdu hodně. Každý táborník musí nasbírat standardní Čuího hrnek do společného hrnce. Hlavní problém byl s komáry, kteří nás opravdu nešetřili a s jednou rukou uvázanou a druhou trhající borůvky se s nimi bojovalo opravdu obtížně. Ale dokázali jsme to. Potom jdeme hrát hru „Špioni“. Děti s Frantou jdou k mostu, cestou se skryjí. Za nimi jdou vedoucí, kteří mají na sobě viditelně čísla, a ta musí špioni zapsat, aniž by byli spatřeni. Bylo to drobet fiasko, protože jsme byli stále ještě ve dvou, čísla jsme napsali příliš malá a hlavně čekání v skrýši znamenalo dát komárům nebývalou šanci k táborníkocidě – smlsli si na nás a někteří špioni se raději dobrovolně hlásili do zajetí, aby jim unikli.

To už pomalu nastával večer. Ještě jsme stihli zahrát si Bingo a pak se dostavila avizovaná bouřka, která opravdu stála za to! Hromy a blesky postupně ustaly, ale déšť vydržel celou noc.