Rychlostní závod

Ráno je krásné, ale rozcvičku raději máme v táboře. Po snídani gratulujeme Anežce k narozkám a Markétě k svátku.

14.7. Úterý

 Byly sice den předtím, věděli jsme to, ale nebyl nástup a hlavně Anežka s Agi strávily noc na ošetřovně, neboť jim nebylo volno. Bolesti břicha, hlavy, špatně od žaludku – fyzické i psychické síly ubývají… ale ráno už byly zase v pořádku. Slavnostně vyhlašujeme výsledky Cykloolympiády.

Po snídani vyhlašujeme rychlostní závod se stanovišti: Vzduchovka, Orientace (po zatočení), Pohmatem určit předměty, Hod míčky do kbelíku, Pamatovat si pořadí barev (fixy), Přejít  slack line  s oporou lana. Trestné body s hodnotou 1 minuta. Pořadí:  1)Vojta Štika  2) Ondra a 3) Jirka Perglovi.

Po obědě, ke kterému vepřo knedlo zelo, jedou dobrovolníci (celkem 16 )  slaňovat na Žabárnu. Cestou zpět nás Miloš vede více necestou, než cestou, ale užili jsme si to a objevili nová místa v terénu. Jdeme se koupat do Dračice a potom vedoucí hrají volejbal děti fandí – kromě Mariana, který hraje také a po srážce s Alčou je lehce otřesen. Po večeři s francouzskými bramborami je konečně slíbená Dřevorubecká olympiáda. Disciplíny: Sekerou mezi prsty, Zatloukání hřebíků, Řezání pilou na čas. Po olympiádě Milan vyhlásil 5  minut ticha (tréninkově) a potom už je tma a jdeme do lesa hrát pašeráky. Letos je lepší terén i méně hádek. Vilda si sedl na světlušku takže mu světélkoval zadek a byl tedy snadno zpozorováván. Pořadí 2 – 3 – 1