Závěrečný táborák

Nadešel poslední den tábora a všem se zdá, že to uteklo nějak moc rychle. Počasí je nestálé, jsme neustále skrápěni přeháňkami.

17.7. Pátek

Po snídani balíme, uklízíme, chystá se hranice pro závěrečný táborák a musíme ji ukrýt pod plachtu. Odváží se materiál na příští rok. K obědu jsou řízky a broskvový kompot. Po obědě jsou závěrečné bitvy s neckami, tentokrát jednotlivé oddíly proti vedoucím. Felčarovi  došly baterky a tak používá velice účinnou foukačku. Musím přiznat, že rána nerfkou mezi oči v člověku probudí myšlenky na světový mír. Ale všichni zvítězili a nikomu se nic nestalo.

Jdeme se naposledy koupat do peřejí a chystáme se na večerní táborák. Tradičně jej zapalují čtyři nejlepší ze soutěže o nůž . Letos to jsou Vojta ,Anežka, Míša a Jirka. Zpíváme s kytarami a všichni dostávají desky s táborovou fotkou  a zapsanými pochvalami, které jsou často tak zaobalenou narážkou na nějaké příhody z našich táborových osudů, že bývá obtížné ji dešifrovat a vyžaduje vysvětlení. Vždycky ale mají velmi reálný podklad! Všichni také říkají, co se jim na táboře líbilo a co ne, ale to dobré převažuje. Dostáváme již také ústní pozvání na Zimní sraz na Radíkově, který bude 27. Až 29. Listopadu 2020 na Radíkově. A úplný vrchol je vyhlášení vítěze soutěže a předání Frantova nože. Letos vyhrál Jirka Pergl, druhý je Míša Rada, třetí Anežka Šimonová a čtvrtý Vojta Štika. Jde se spát.