Jak to bylo v zimě 2016

Opět se uskutečnil zimní sraz na turistické základně v Dolním Radíkově. Tentokrát ve větším počtu táborníků.

Pátek

Sraz pro odjezd na turistickou základnu v Dolním Radíkově byl naplánován na 16:30 od sportovní haly v Jindřichově Hradci. Tentokrát nás bylo opravdu hodně a tak jsme objednali větší autobus. A ten přijel :) Vyloženě zájezdový vůz, do kterého se vešlo vše. Cesta tak byla bez jakýchkoliv zádrhelů. Za chvíli už byly všichni na základně a začalo tradiční hemžení po baráku. Vedoucí připravili večeři, táborníci se ubytovali a po večeři jsme shlédli táborové video. Pak následovala volná zábava, kdy mnozí z táborníků ulehali hodně pozdě po půlnoci.

Sobota

V sobotu ráno jsme si dali snídani a vyrazili za silně mlhavého počasí na Měděnou horu. Mlha byla fakt hustá tak, že by se dala krájet a chyběl už jen Rákosníček. I ptáci raději chodili pěšky. Táborníci, ale šlapali pěkně. Nikdo neremcal. Z Měděné hory jsme si zašli na místní pleso, kde se odehrála běhací hra, které se zúčastnili i vedoucí. Z plesa se pak šlo k rozhledně U Jakuba. Samozřejmě, že byla zavřená, protože se přes mlhu nedalo dohlédnout ani na její špičku. Trochu jsme zde zablbli v novém lesoparku a vyrazili si opéct buřty na Ďáblovu prdel. Při výspu na prdel jsme se snažili nasbírat alespoň trochu suchého chrastí, ale fakt to nešlo. Při rozdělávání ohně padli všechny papíry, kapesníčky i obvazový materiál a oheň né a né se rozhořet. Po dalších a dalších pokusech se, ale přeci jenom podařilo oheň rozdělat a to byl v tento den opravdu velký úspěch. V takovém počasí opečené buřty opravdu chutnali. Po uklizení místa jsme pokračovali dál směrem na Nový svět a z kopce do Vlčích jam. Tady se opět uskutečnila krátká běhací hra. Z Vlčích jam, přes brněnské tábořiště, Pohádku a tábořiště jirkováků jsme došli zpět na základnu. Vedoucí uvařili večeři, děti se dali sušit a venku byla čím dál tím větší mlha. Po večeři jsme hráli naše již tradiční hry a byla pohoda. 

Neděle

Po snídani se pouze uklidila základna, počkalo se na autobus a v 11:30 už jsme byli v Jindřichově Hradci. Vše proběhlo hladce. 

Doufáme, že se sraz líbil. Je to naše již 15-ti letá tradice a slouží především k tomu, aby se táborníci i během roku potkali s kamarády. Program je volnější a vše se odehrává v duchu připomenutí si prostřednictvím videa a fotografií letní tábor. 

Přejeme pěkné vánoce a budeme se na vás těšit v roce 2017 na LT Střelnice.
Tým Uduorp Itorp