Mrazivý zimní sraz 2017

Zpráva ze zimního srazu v Dolním Radíkově s výletem na hrad Landštejn.

Pátek

Jako již tradičně v pátek v 16:30 byl naplánovaný odjezd, na zimní sraz v Dolním Radíkově od sportovní haly v Jindřichově Hradci. Nalodění proběhlo rychle a autobus se vydal směr Dolní Radíkov. Ze začátku to v celku šlo, ale postupně, jak jsme stoupali výš, tak se na silnici objevovalo náledí a dojezd na základnu už byl v zasněžené a "ledem sevřené" krajině. Na základně, ale bylo příjemné teplo. A začal klasický kolotoč. Ubytování, vyložení potravin, nažhavení kotlů a příprava večeře. K večeři byl obložený chléb a čaj. S večeří jsme také začali promítat táborové video z LT Střelnice 2017. Video bylo dlouhé jednu hodinu a obsahovalo průřez všech činností z letního tábora. Některé pasáže ovšem stály zato. Zejména pak ladný dohled vedoucí Madly, neohrožený skok do pískárny Járy Švece nebo akrobatická jízda na minikole kuchařky Alči. Po videu následovala volná zábava a do půlnoci už byly všichni ve svých postelích a spali.

Sobota

Budíček byl v 8 hodin a po snídani (rohlíky s máslem a marmeládou) se vyráželo na procházku Českou Kanadou k hradu Landštejn. Počasí bylo nádherné. I když bylo mrazivo, tak sluníčko překrásně vykreslovalo zasněžovanou krajinu a cesta velmi rychle ubíhala a všichni táborníci šlapali jak hodinky. Okolo pohádky do Matějovce, přes tajné stezky k lesním rybníkům, jsme došli velmi rychle. Tam jsme si rozdělali oheň a upekli špekáčky na sněhu. Dali si tatranku nebo jablko a pokračovali dál. Za nedlouho jsme před sebou viděli siluetu hradu Landštejn a za další chvilku jsme již stáli před vstupní branou. Velký dík patří paní hradní, která nám umožnila si hrad projít, což je v zimě unikátní záležitost a výhled z hlavní věže na zasněžené okolí byl nádherný. Na hradu jsem strávili hodinu.

Cesta zpět utekla jako voda. Bylo, ale znát, že někteří táborníci už toho v Matějovci mají dost. Nicméně statečně došli v pořádku na základnu. Někteří se ještě po cestě vydali s Felčarem ke Stříbrňáku. V příjemném teple všichni postupně rozmrzali a vedoucí připravovali večeři. Zeleninová polévka s kuřecím vývarem a špagety s kuřecím masem a rajčaty. Po večeři jsem si všichni trochu odpočinuli a pak následovali klasické hry, u kterých se všichni náramně bavili. Při elektrice nás ovšem navštívili čerti s Mikulášem. Každý táborník musel říci nějakou básničku, aby dostal nadílku a čerti je neodnesli do pekla. U některých to byl nepřekonatelný problém. Když čerti odešli, tak i táborníci si odebrali do pokojů. Bylo znát, že jsou unavení a v 9 hodin už se někteří chystali ke spánku. Vedoucí ještě domlouvali program na další ročník tábora.

Neděle

Ráno brzké vstávání, příprava snídaně, úklid a odjezd. Vše proběhlo jak na drátkách a tak to má být. Příjezd a rozchod táborníků v J. Hradci proběhl bez problémů.

Chceme pochválit všechny táborníky, jak všechno zvládli a jak se vzorně chovali. Byl to bezva víkend. Vše klaplo na jedničku a už se těšíme na léto. 

Velký dík také patří všem, kteří se o táborníky starali, neboť to v současné době není samozřejmostí. DÍKY, DÍKY, DÍKY. 

Fotografie ze zimního srazu naleznete v galerii.