Sněhový zimní sraz 2015

Jak jsme se měli na zimním srazu v Dolním Radíkově 2015.

Jako již tradičně jsme poslední listopadový víkend vyrazili na turistickou základnu DDM J. Hradec v Dolním Radíkově, aby jsme si připomněli jak krásně bylo v létě na LT Střelnice.

Sraz všech zúčastněných byl v 16:30 u sportovní haly v J. Hradci. Letos naloďování proběhlo ukázkově. Na nikoho se nemuselo čekat, do autobusu se všichni vešli a tak se vyrazilo směr Česká Kanada. Čím výše jsme jeli, tím více se objevoval sníh a námraza. Za půl hodiny jsme dorazili na základnu, kde bylo krásné teplo a vše v ukázkovém stavu, připraveno k užívání a to včetně nové kuchyně. Účastníci se začali ubytovávat a vedoucí začali připravovat tradiční večeři - obložené chleby. Po večeři jsme koukli na táborové video, zahráli si na kytary a zazpívali pár písniček. V deset hodin večer jsme se odebrali do pokojů spát. No spát, ještě hodně pozdě v noci byly všichni velmi aktivní.

V sobotu ráno se noční aktivita projevila u všech táborníků v té pravé podobě. Nateklá očička na nás při snídani mžourala a bylo jasné, že k probuzení mají ještě daleko. Po snídani jsme vyrazili na místní vrch Cuperstein. Výstup některým účastníkům dělal problémy, ale na hromadném vrcholovém fotu jsou všichni, nikdo nezahynul. Dále jsme pokračovali sestupem až k místu, které se nazývá Filipovy kameny. Od tohoto místa je to už jenom kousek na rozhledu sv. Jakuba. Než jsme, ale došli na rozhlednu, ještě jsme zamířili k nově zrekonstruovanému jezírku, kde Lálínek vyzkoušel sílu ledu. Nějakou dobu mu trvalo, než led pod ním povolil, ale když už povolil, tak se samozřejmě Láďa namočil. Na rozhlednu už to bylo kousek a byla otevřená jenom pro nás. Vyšlapali jsme do nejvyššího patra, kde pořádně fučelo. Udělali hromadnou fotografii, rozhlédli se a radši sestoupili, aby jsme neomrzli. Další zastávkou bylo místo zvané Ďáblova prdel. Zde jsme si opekli výborné buřty s pečivem. Pokračovali jsme přes Terezín do Vlčích jam. Zde, uprostřed lesa, je krásné tábořišťátko s rozhlednou, pecí na chleba a potůčkem. Pak už nám zbývala jenom krátká cesta přes tzv. brňáky a pohádku zpět na základnu. Láďa a Plípoš nás neomylně vedli cestou, necestou a tak jsme na základnu opravdu dorazili. Opět nás přivítalo teploučko. Všichni se usušili, ohřáli a vedoucí připravovali večeři - kuřecí polévka, pečené kuře a pečené brambory. Děťátka ještě dostali výborný, sladký zákusek v podobě dortu. Po večeři následovali hry a zábava. V půl desáté se táborníci vyhnali do pokojů, do nichž někteří zapluli dlouho po půlnoci. Vedoucí se domluvili na hlavním tématu celotáborové hry pro LT Střelnice 2016. A bude to zase stát za to.

Neděle už se nesla v duchu snídaně, úklidu a odjezdu. V půl dvanácté už jsme byli v J. Hradci a všichni se rozjeli do svých domovů.

Všem velice děkuji za účast. Děkuji vedoucím za profi organizaci a teším se na léto.
M. Novák (hlavní vedoucí)

Nahlédněte do galerie na fotky ze zimního srazu.