Zasněžený zimní sraz 2018

Krátké připomenutí, jak probíhal zimní sraz Uduorp Itorp 2018.

Pátek

Den odjezdu na základnu v Dolním Radíkově je tradičně spojen s očekáváním, kdo nakonec vlastně dorazí, jestli dorazí v čas nebo jestli vůbec dorazí. Nebylo tomu jinak. Našli se jedinci, co přijížděli na poslední chvíli a našli se i tací, co se chtěli zúčastnit až příští týden :) Nakonec jsme se však na základně opravdu všichni sešli i s vedoucími. No a začali klasické činnosti. Dětičky ubytovat a začít dělat bordel, vedoucí neubytovat a začít dělat večeři. Tradičně obložené chleby. Po večeři se táborníci rozdělili do třech skupin, ve kterých měli v sobotu plnit soutěžní úkoly. Tím hlavním byl SELFIE CONTEST. A to bylo hodně povedené. Jednalo se o to, že jednotlivé skupiny museli pořídit SELFIE fotografie celé skupiny s různými věcmi.

  1. Se značkou zákaz vjezdu.
  2. S náhodným pocestným.
  3. S vozidlem, které má v SPZ číslo 5.
  4. Na podlaze, nebo na zemi.
  5. Free Style.
  6. S místní pamětihodností.
  7. Hrátky s perspektivou.
  8. Se zvířetem.

Páteční večer byl také ve znamení "vánočních dílniček". Dětičky si mohli vyrobit svíčky nebo placky s vánočními motivy. Pak už jsme je propustili na pokoje, kde někteří vesele povídali až do ranních hodin.

Sobota

Ráno nás přivítalo v bílém. Celou noc sněžilo, takže nastala těžká romantika. Po snídani (rohlíky s marmeládou, nebo vajíčkovou pomazánkou, popř. jogurt)  jsme na pohodu vyrazili směrem na naší oblíbenou trasu, která různě křižuje Grázlovu stezku. Výstup na Kuprštajn, dolů přes pastviny na Filipovy kameny - totem, kde proběhlo soutěžní hledání barevných lístečků, rozhledna U Jakuba, zde táborníci přepadli asi jediné pocestné toho dne v České Kanadě, výstup na Ďáblovu prdel,  sestup na pastviny, kde jsme opekli buřty. Pokračovali jsme na Vlčí jámy, tábořiště Brňáků, Pohádku a zpět na základnu. Některé skupiny ještě dofocovali selfie fotky a všichni se těšili do tepla.

K večeři byla kuřecí polévka a těstoviny s kuřecím masem. Po večeři následovali hry a vyhodnocení soutěží. Vyhrálo družstvo Alči Jechové, na druhém místě se umístila skupina Anety Veselé a třetí skončila skupina Járy Švece. Skupiny si přebrali chutné ceny a následovalo lití olova a pouštění skořápek.

V půl desáté se měli všichni odebrat do pokojů, kde probíhaly diskuze do pozdních hodin. Vedoucí se dohodli na tématu celotáborové hry pro rok 2019.

Neděle

Už jenom snídaně, úklid, balení a odjezd. Tedy lépe řečeno opožděný odjezd. Přestože je vše zařizováno s předstihem a podle nás za hříšné peníze, letos již podruhé se nám stalo, že prostě místní ČSAD se na nás vykašlalo. Až po telefonické urgenci byl vypraven autobus do Dolního Radíkova. K tomu všemu začal namrzat děšť, takže cesta byla pro řidiče velmi zážitková. Nakonec, se ale v pořádku přistálo a my můžeme konstatovat, že zimní sraz byl opět podařený.

Díky za účast a budeme se těšit na Uduorp Itorp 2019.

Fotografie ze zimního srazu můžete zhlédnout v naší galerii.