Náš program

Víte jak vypadá takový normální denní program na Letním táboře Střelnice? Zde je uveden nazávislý rozpis denní činnosti.

Vzhledem k tomu, že náš letní tábor je poměrně malý, většinu činností dělají všichni dohromady. Přesto jsou táborníci rozděleni podle počtu do dvou nebo tří skupin po cca 10 lidech. Je to z toho důvodu, že při jízdě na kole například na koupání nebo na delší výlety je bezpečnější, když jede menší skupina.

Veškeré činnosti jsou ovlivněny počasím, proto náš program mívá dvě varianty.

Budíček

Zpravidla bývá budíček v 8:00, ale ten je ovlivněn tím kdy se táborníci uložili předchozí večer ke spánku. Můžeme totiž hrát noční hru a ta se může protáhnout do pozdních hodin.

Někdy jsou naopak táborníci tak natěšeny co je zase čeká (zpravidla to bývá první dva dny :)) ), že někteří vstávají již v 6 hodin.

Po budíčku a rychlé ranní hygieně následuje rozcvička. Ranní protažení na čerstvém vzduchu naši táborníci přímo milují :). Po návratu z rozcvičky následuje snídaně.

Dopolední činnost

Dopolední činnost se zpravidla odehrává v táboře nebo jeho okolí. V první řadě vylepšujeme tábořiště, kdy stavíme závory, rozcestníky, ešusovníky a dáváme dohromady tábořiště podle našich představ.

Jindy zase jdeme na borůvky nebo pořádáme sportovní klání a plníme úkoly do boje o hlavní cenu UDUORP ITORP, kterým je originální, ručně vyrobený nůž.

Při nepřízni počasí jsme v kryté jídelně kde vyrábíme sošky z hrnčířské hlíny, batikujme trika nebo pořádáme naučné přednášky na téma první pomoc, uzlování, orientace v mapě, typy ohňů apod.

Každý rok také hrajeme přátelské fotbalové utkání s místním týmem FC Rapšach. Takže jedeme do vesnice, kde mají pravé fotbalové hřiště a již několikátý rok se místní borce snažíme porazit. Zahrát si může opravdu každý.

Po dopolední vyčerpávající činnosti následuje věru vždy chutný oběd.

Odpolední činnost

Odpoledne vyjíždíme k vodě na pískovny. U vody se pouze nesluníme, ale hrajeme míčové hry, a pořádáme soutěže. Naše soutěže jsou velmi vypečené. Například uplavat několik metrů s kořením zabaleným v papírovém kornoutku. Kdo jej nenamočí vyhrál. Tím si také odzkoušíme kdo umí plavat. A kdo neumí, nevadí toho to naučíme.

Chodíme také na dlouhé výpravy s vařením v přírodě. Naši táborníci chodí podle mapy a azimutu a na trase dešifrují různé zprávy, které je vedou ke splnění úkolů. Někdy se putování protáhne a táborníci musí přespat pod širákem do druhého dne s vařením čaje na snídani, kdy si musí nasbírat suroviny v lese.

Odpolední činnost je zakončena večeří.

Večerní činnost

Večer pokračujeme v nedokončených činnostech z odpoledne nebo se bavíme u kytary, opékáme buřty a když jsme pod širákem hledáme místo na přespání. Když je opravdu ošklivě, prší a je zima jsme ve vytopené klubovnč u kamen, kde zpíváme a nebo hrajeme obří ČLOVĚČE NEZLOB SE. Samozřejmě, že vedoucí hrají proti zbytku celého tábora :)).

Jindy zase běháme po lese a hrajeme strhávanou (to je taková nevinná bojová hra mezi jednotlivými družstvy), nebo vyloženě noční hru PRACHÁRNA.

A to je všechno?

Ne, to opravdu není všechno. Čtrnáct dní vždy uteče jako voda, ale stačíme toho stihnout daleko víc. Ostatně koukněte se na naše táborové deníky.

Každý rok se naše celotáborová hra odehrává někde jinde, v jiné době, nebo naopak cestujeme po světě. Od toho se také odvíjí i táborový program.

Zaujala Vás alespoň trochu táborová náplň? Chtěli by jste si odzkoušet některé činnosti jako slaňování, orientaci podle buzoly, bát se při stezce odvahy? Tak se zaregistrujte, přihlaste a pojeďte s námi. Přihláška